Domácímu manšaftu se na výbornou vydařil hned vstup do zápasu. Ani ne po minutě dostali Oceláři k dispozici první přesilovku, a i když ji nezhodnotili, velmi jim pomohla v nastolení tempa hry. Hráči s drakem na prsou byli aktivnější a výborný úvod korunovali i v pátém duelu úvodní brankou. Musilovo nahození od modré tečoval před brankovištěm zaparkovaný Martin Růžička.

Oba týmy měly v prvních dvaceti minutách i další šance, nicméně skóre se už neměnilo. Do kabin se tedy odcházelo za stavu 1:0 pro Třinec.

Zkraje druhé třetiny ujeli do brejku dva Bruslaři a Kousal vzal zakončení na sebe, ztroskotal ale na Kacetlovi. A vzápětí přišel trest na opačné straně. V přesilovce Třinečtí rychlou kombinací vyšachovali bránící boleslavskou formaci a Petr Vrána po bleskové kličce brankáři Růžičkovi zakončil do odkryté klece.

Druhou třetinu potom narušilo prasklé plexisklo za třineckou brankou. Komerční pauza se tak protáhla na zhruba deset minut, až poté se mohlo pokračovat. Pauza zjevně prospěla domácímu mužstvu – bek Adámek narýsoval z kruhu u vlastní branky luxusní pas na útočnou modrou lajnu, kde našlápl Michael Špaček a únik zakončil po forhendové kličce nad lapačku Růžičky.

V závěru druhé části byli na dosah snížení hosté. Při hře ve čtyřech na obou stranách dostal trochu prostoru Pláněk, jenže jeho střelu zastavilo držadlo Kacetlovy hole, od kterého se puk mířící pod břevno odrazil do ochranné sítě.

Na další šanci se čekalo poměrně dlouho. Třinec nevyužil ve třetí třetině přesilovku a větší příležitost měl až skoro v polovině závěrečného dějství Kotala, jenže poskakující puk z mezikruží nasměroval jen na branku.

Závěr utkání byl tak trochu nervózní, během posledních pěti minut padlo hned sedm trestů. Nejprve narušil boleslavskou snahu o snížení Zbořil, potom šel pykat Marcinko a následně po strkanici také Bičevskis a Gernát. V poslední minutě byli potrestáni ještě Flynn, Hrňa a Špaček.

Během Marcinkova trestu nepříjemně pálil Jääskeläinen, jenže na Kacetla nevyzrál. Domácí gólman udržel čisté konto až do konce a v sérii proti Bruslařům zapsal už druhou nulu. Oceláři tak jednoznačným triumfem získali mečbol a zpříjemnili nedělní narozeninový den Marcinkovi a Gernátovi.

Šestý zápas je na programu v úterý, kdy se hraje v Mladé Boleslavi a domácí Bruslaři budou odvracet konec sezony. Úvodní buly šestého semifinále padne v 17:00.

Ohlasy trenérů

Václav Varaďa (HC Oceláři Třinec): "Utkání jsme odehráli velmi dobře, podle mých představ. Podařilo se nám dát první gól a myslím si, že jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsem vyhráli, což nás těší. Budeme to chtít zopakovat v následujícím utkání, které nás čeká v Boleslavi za pár dní."

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): "Začátek nám opět nevyšel, což událo ráz celého zápasu. Těžko se utkání hodnotí, protože Třinec byl celý zápas lepší a zaslouženě vyhrál."

HC Oceláři Třinec – BK Mladá Boleslav 3:0 (1:0, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 6. Martin Růžička (D. Musil, M. Stránský), 24. P. Vrána (M. Stránský, Martin Růžička), 37. Špaček (M. Adámek, D. Musil). Rozhodčí: Hodek, Lacina – Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:0. Bez diváků. Stav série: 3:2.
HC Oceláři Třinec: Kacetl – Gernát, M. Doudera, M. Adámek, D. Musil, Kundrátek, Jaroměřský, Freibergs – Martin Růžička, P. Vrána, M. Stránský – Hrňa, Marcinko, Kurovský – Rodewald, Špaček, M. Kovařčík – Dravecký, Miloš Roman, Hrehorčák.
BK Mladá Boleslav: J. Růžička – Ševc, Hrbas, Dlapa, Pláněk, Šidlík, Fillman, Bernad – J. Strnad, Bičevskis, J. Stránský – Kotala, Cienciala, Šťastný – Jääskeläinen, A. Zbořil, Claireaux – Flynn, Najman, P. Kousal.