Trenér prvoligových hokejistů Benátek nad Jizerou Filip Pešán po sobotním zápase v Šumperku fyzicky napadl diváka, který na něj předtím plivl. Incident se odehrál hned po skončení duelu dvou sousedů v tabulce, který domácí Šumperk vyhrál těsně 2:1.

Pešánův konflikt s divákem zachytila šumperská televize LifeTV.cz. „Při průchodu ven (z ledu) na mě ten fanoušek plivnul přes síť, tak jsem si to s ním šel vyřídit, aby to nedělal," cituje iDnes.cz kouče Benátek.

Pešán se po závěrečné siréně vydal na led za rozhodčími, na což domácí publikum reagovalo pískotem. Když trenér odcházel z ledu do šatny, zareagoval na plivanec. Otevřel branku a muže udeřil pěstí.

„Já si nemyslím, že bych tam dělal nějaký velký teátr. Když na mě někdo přes mříž plivne, tak nemůže čekat, že se usměju a půjdu dál. Musí čekat reakci. Bylo to vyřízení chlapa s chlapem, se zápasem to nesouviselo," uvedl Pešán, bývalý kouč extraligového Liberce.

Benátky jsou po sobotním 40. kole v tabulce deváté, Šumperk má o bod méně a je desátý.

Salith Šumperk - HC Benátky nad Jizerou 2:1

Důležitý zápas v dalekém Šumperku benátečtí hokejisté výsledkově nezvládli. I když si v utkání vypracovali dostatek brankových příležitostí, zkušeného brankáře Koutského překonal jen v první třetině při přesilové hře Jan Plodek. Rozhodující branku vstřelili Šumperští ve třetí části hry po pěkné akci Vrdlovce. Draci tak brali tři body za vítězství 2:1 a dotáhli se na rozdíl jednoho bodu právě za Benátky nad Jizerou.

V první třetině mohli diváci vidět hned několik přesilových her. Využít se povedlo až tu v 15. minutě, kdy Michal Plutnar vypálil bombu od modré čáry, kterou dokázal tečovat Jan Plodek.

Úvod druhé periody patřil domácím hráčům. Ti nastoupili do prostřední části velice aktivně. Nejprve se snažil Jelínka nachytat střelou od modré Brunec. Následně to zkoušel Velecký, který se snažil objet branku a zasunout puk za brankáře. Gólman hostů však útočníkovi draků vypíchl kotouč. To ho však nemuselo mrzet. Po vhazování vybojoval puk Aleš Staněk, který poslal pas na již zmiňovaného Michala Veleckého, který beckhendovou kličkou dokázal srovnat stav utkání.

Utkání rozhodl krásnou individuálné akcí ze 45. minuty domácí Daniel Vrdlovec.

Radek Kučera, Salith Šumperk: "Počítali jsme s tím, že to nebude jednoduché utkání, Benátky nad Jizerou mají poměrně dobře bruslící mančaft. Dohrávají hodně soubojů a občas jde i o zápasy na hranici regulí ledního hokeje. Když se nám povedlo srovnat na 1:1, začali jsme být o něco lepším týmem na ledové ploše. Navíc nádherná akce, kterou rozhodl Daniel Vrdlovec, fantasticky zakončené. Určitě pro nás zasloužené tři body. O to víc nás dnešní zisk těší, protože se podařilo dotáhnout v tabulce právě na Benátky. Kdyby se to nepovedlo, situace by pro nás byla zase o něco složitější. Dnes konečně přišla možnost udělat v tabulce krok o něco kupředu."

Antonín Nečas, HC Benátky nad Jizerou: "Utkání se Šumperkem bylo vysoce kvalitní, fyzicky silné a hodně bruslařské. Hráli jsme systémově dobře, bohužel jsme však při našem úvodním tlaku nedokázali vstřelit více než jednu branku. Dominovala šumperská ofenziva, my to ale se štěstím ustáli i díky gólmanovi Jelínkovi, který se své role v tomhle komplikovaném prostředí zhostil velmi dobře. Naopak rozhodčí utkání nezvládli."

ČTK, JAROSLAV BÍLEK, TOMÁŠ NEJEDLO