Havl. Brod – Benátky 1:4

Benátky vrátily Rebelu porážku z domácího ledu a braly na Vysočině všechny body!

Svěřenci kouče Čermáka byli hosty v Havlíčkově Brodě, kde je v podobě domácího celku nečekalo lehké sousto. I s novou posilou z Poruby, Tomášem Urbanem, v Kotlině hráči od Jizery po velmi dobrém výkonu získali veledůležité tři body.

Obrovitý Urban si dokonce ve své premiéře připsal kuriózní branku, trefil se přímo z buly! Benátky tak opustily poslední příčku a posunuly se na 14. pozici!
V první třetině se nehrál zrovna pohledný hokej a k vidění bylo jenom minimum gólových šancí. V 17. minutě se po velké chybě domácího hráče dostal k zakončení Michal Bárta a poslal hosty do vedení – 0:1.

Ve 24. minutě se do střelecké listiny zapsal Antonín Dušek, který navýšil benátecké vedení – 0:2. Ve 27. minutě se přímo z buly trefil novic Tomáš Urban, ale domácí snížili Třetinou.

Ve 47. minutě ale zaznamenal čtvrtý zásah Benátek Stanislav Procházka. Benátky už žádné drama nepřipustily a naprosto zaslouženě si odvážely tři body za výhru.

Branky a nahrávky: 27. Třetina (Vyhlídal, Pavlík) - 18. Bárta (Klimenta, Špaček), 24. Dušek (Cunik), 27. Urban, 47. Procházka (Dušek, Vantuch). Rozhodčí: Jebavý - M. Jílek, Jindra. Vyloučení: 5:9 + navíc Třetina (HBR) 10 minut OT. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 1050. Střely na branku: 33:30. Třetiny: 0:1, 1:2, 0:1.

Benátky: Stejskal (Nedvídek) - Drábek, Kajínek, Lukáč, Pavlů, Cuník, Kolmann, Gajda - Procházka, Dušek, Vantuch, Kopic, Urban, Weiss, Špaček, Bárta, Klimenta, Jech, Havel, Hruška. Trenér Tomáš Urban.