Jedenáct sekund a radovali se domácí. Prosadil se Jaroslav Kůs a dostal Kadaňské do vedení. Pak se už prosazovali hosté z farmy Liberce. Ještě v první třetině vyrovnal Psota a v prostřední části hry poslal hosty do vedení Mikyska.

Radost na domácí střídačce vyvolal vyrovnávacím gólem v 51. minutě Darek Hejcman, ale ta trvala pouhé dvě minuty. Trhači propadli v 53. minutě ve středu kluziště a rychlé přečíslení hostů zakončil Daniel Špaček.

Pak už domácím nezůstalo nic jiného než zkusit v závěru hru v šesti. Třiatřicet sekund před koncem ale Filip Kuťák zachytil rozehrávku Kadaňských, obešel obránce a střelou do prázdné brány rozhodl o vítězi utkání.

„Utkání bylo velmi důležité, protože se jednalo o poslední zápas před reprezentační přestávkou. Jsme hrozně rádi, že se nám podařilo dotáhnout do vítězného konce. Všichni trenéři jsme cítili, že mančaft má velkou vůli to tady zvládnout,“ řekl k utkání trenér Benátek Jiří Kudrna.

SK Trhači Kadaň – HC Benátky 2:4

Třetiny: 1:1, 0:1, 1:2. Branky a nahrávky: 1. Kůs (Chrpa), 51. Hejcman (Buchtela) – 9. Psota, 40. J. Mikyska (A. Dlouhý, R. Veselý), 53. D. Špaček (Chrtek, Hrabík), 60. Kuťák. Rozhodčí: Grech, Kostourek – Coubal, Kokrment. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 333. Střely na branku: 37:22. Zblokované střely: 9:4. Vhazování: 42:28.

Kadaň: Tadeáš Dvořák – Trefný, Buchtela, Šesták, Rašner, Kokeš, Blaha, Szathmáry – Hlava, Kůs, Chrpa – Dufek, Rindoš, J. Müller – Krejčiřík, Hejcman, Wágner – Tupý, Tůma.

Benátky: Kořenář – Kunst, Pyrochta, Maier, Plutnar, Jandejsek, Mirochnikov – R. Veselý, J. Mikyska, A. Dlouhý – D. Špaček, Chrtek, Hrabík – Kuťák, Bittner, Psota – Průžek, Wiencek.