Přestože Středočeši na severu od 15. minuty vedli, a dvakrát dokonce o dvě branky, jako vítězná se nakonec ukázala až trefa Čederleho z 52. minuty. Pro jednoznačně nejlepšího kanonýra týmu šlo o čtrnáctý zásah v sezoně. Střelecky aktivnější domácí korigovali ještě v poslední minutě, víc toho ale nestihli. Celek od Jizery oslavil na pátý lednový pokus první výhru v roce 2022.

Další možnost, jak se z patnácté pozice více přiblížit soupeřům, Benátečtí dostanou v sobotu na domácím ledě proti předposlednímu Havířovu. Ten je ve značně neúplné tabulce jedním ze dvou ještě hůře umístěných klubů.

Petr Šidlík
Šidlík poprvé promluvil o konci: Chance liga by znamenala existenční problémy

Ústí nad Labem - Benátky nad Jizerou 3:4 (0:1, 1:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 29. Tůma (Urban, Trefný), 50. Trefný (Severa, Bláha), 60. Drtina (Bláha, Trávníček) - 15. Žůrek (Dlouhý), 21. Šír (Rychlovský), 47. Duda (Šír, Faško-Rudáš), 52. Čederle (Kunst, Jiruš). Vyloučení: 3:5. Využití: 1:2. Diváci: 438. Střely na branku: 37:25.

Ústí nad Labem: L. Cikánek (Hamalčík) – J. Drtina, Š. Havránek, Vladimír Brož, Kottek, Trefný, E. Mareš, Záruba – M. Tůma, Vrdlovec, Štěpán Bláha – Milfait, Urban, D. Tůma – Trávníček, Ondřej Bláha, Severa – Bernat, Grim, Berčík.

Benátky: J. Pavelka (D. Král) – Aubrecht, J. Šedivý, Hampl, Kunst, F. Kovář, Žůrek, Patzelt – Rychlovský, J. Šír, Faško-Rudáš – Jiruš, Čederle, A. Dlouhý – Daniel Špaček, Měchura, R. Duda – Wiencek, E. Čermák, Pabiška.