Branky začaly padat až ve druhé polovině zápasu. Ve 30. minutě si krásný zákrok lapačkou připsal Pavel Kantor, který skvěle vychytal Lukáše Vopelku. Hradec si musel více než půlku zápasu počkat na první přesilovku, tu ale využil už po 33 sekundách. Radek Smoleňák si našel vyražený puk od Kantorova betonu a nekompromisně jej zametl do sítě.

Hosté se vyrovnání dočkali sedm minut před koncem třetí třetiny. Hradečtí dostali k dispozici druhou početní výhodu, ale vůbec si s ní neporadili. Nevypracovali si prakticky žádnou šanci a to posadilo Boleslav na koně. Domácí několik minut pouze odpalovali puky do středního pásma a zatáhli se do defenzivy, což se jim vymstilo. Bývalý Hradečák Tomáš Knotek totiž trefil křižnou střelou přesný růžek a srovnal na 1:1.

Od té doby to byla křeč a Mountfieldu HK se vůbec nedařilo ohrožovat mladoboleslavskou bránu. Naopak měl velké štěstí, že Lukáš Žejdl nezpracoval puk na pravém kruhu, protože jinak z toho koukala hodně nebezpečná příležitost. Do konce řádné hrací doby se už nic nestalo, takže utkání dospělo do prodloužení za stavu 1:1.

Mladá Boleslav se představila vůbec poprvé v sezóně v prodloužení, všechny její zápasy jinak skončily po šedesáti minutách. Několik trojic se vyměnilo bez větších šancí, až se na Radka Smoleňáka navázali dva hráči a zapomněli na Petra Zámorského, který z prostoru mezi kruhy trefil náramně a rozhodl o výhře 2:1 po prodloužení.

Hradec Králové - Mladá Boleslav 2:1 po prodl.

Branky a asistence: 32. Smoleňák (Vincour, F. Pavlík), 62. Zámorský (Smoleňák) – 53. T. Knotek (Pabiška, Pláněk). Rozhodčí: Hradil, Kika – Gebauer, Lederer. Vyloučení: 4:2. Využití: 1:0. Diváci: 4338. Třetiny: 0:0, 1:0, 0:1 - 1:0.

Mountfield HK: Maxwell – Zámorský, Linhart, Cibulskis, Graňák, F. Pavlík, Rosandić, Nedomlel – Smoleňák, Koukal, M. Chalupa – Vincour, Dragoun, R. Pavlík – Miškář, Bičevskis, Rákos – Vopelka, Nedvídek, Bezúch.

BK Mladá Boleslav: Kantor – Pláněk, Kotvan, Dlapa, Hanzlík, Němeček, Bernad, Eminger – Skalický, Žejdl, Vondrka – Šťastný, P. Musil, Orsava – Pabiška, T. Knotek, Pacovský – P. Kousal, Najman, Flynn.