Přesto uplynulý týden budou hodnotit jako velmi povedený. Po středeční výhře na ledě zmiňované Kadaně potvrdili bodový zisk i na domácím ledě, kde zaskočili pátý Přerov. Dva vyhrané zápasy za sebou přitom v rozehrané sezoně zaznamenali pouze v prvním a druhém kole, dvě tříbodové dokonce vůbec poprvé.

„Náš celek je velmi mladý a já jsem za kluky hrozně rád, protože předvedli fantastický výkon a je to pro nás velká odměna,“ rozplýval se po utkání kouč Benátek Jiří Kudrna. A pokračoval: „Kluci sbírají mnoho herních zkušeností a právě takové vítězství nad silným týmem jim pomůže do dalších období v jejich kariérách. Patří jim obrovská pochvala.“

A to měly Benátky ještě sestavu vinou nemocí a zranění oslabenou a kouč Kudrna měl k dispozici jenom desítku útočníků. „Hráli jsme s nimi už čtvrtý zápas, věděli jsme tedy, co od nich můžeme čekat. Hrají nepříjemný silový hokej, na který jsme se snažili připravit, a myslím si, že se nám to povedlo,“ dodal k zápasu jeden z nich, autor prvního gólu osmnáctiletý Kryštof Hrabík.

Druhá nejvyšší česká soutěž, WSM liga, nemá na rozdíl od Tipsport extraligy olympijskou přestávku, a tak další utkání čeká na Benátečany už ve středu, kdy jedou do dalekého Frýdku-Místku.

Benátky – Přerov 3:2
Branky a nahrávky: 4. Hrabík (Wiencek), 26. Bittner (Psota), 32. Psota (Chrtek, Bittner) – 8. Fryšara (Pala, Pšurný), 35. Malina (Milan Procházka, T. Sýkora). Rozhodčí: Veinfurter, Wagner – Krátký, Špringl. Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 206.
Benátky: Žajdlík – T. Hanousek, Husa, Jan Bednář, Kunst, Jandejsek, Mirochnikov – Psota, Bittner, Chrtek – Šír, Hrabík, Wiencek – R. Veselý, Nezbeda, Bělohorský – Burda.
Přerov: Klimeš – Chmelíř, Malina, M. Novotný, Běhal, R. Černý, Pala, Gazda – Šlahař, T. Sýkora, Milan Procházka – Fryšara, Pšurný, Plášek – Goiš, Navrátil, F. Dvořák – Tomaník, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl.