Hodně divoký začátek nového roku prožívají v hokejové Mladé Boleslavi. Po úterní porážce v Karlových Varech se musel sbalit kouč Ladislav Čihák. Tým se pod jeho vedením od listopadu propadal tabulkou až na aktuální dvanácté místo. Od posledního Kladna dělily Bruslaře před pátečním 34. kolem pouhé dva body. Z posledních deseti zápasu pak Bolka vyhrála jediný.

Od středečního odvolání pak všichni fanoušci v Boleslavi řeší, kdo usedne na uvolněnou trenérskou židli po Čihákovi. Klub nejprve ohlásil, že jméno nového kouče oznámí už ve čtvrtek, v pátek pak vydalo vedení prohlášení, že tak učiní až v dalším týdnu. Do dvou důležitých zápasů s devátou Kometou a sousedem v tabulce z Litvínova pak povede jako hlavní kouč Čihákův dosavadní asistent Petr Haken, jemu bude asistovat trenér juniorky Václav Pletka.

Nejvíce se v zákulisí skloňuje ve spojení s uvolněným postem jméno Jiřího Kalouse. Bývalý kouč Komety aktuálně působí jako asistent Radima Rulíka u čerstvě stříbrné české juniorky. Jeho jmenování by nahrávala i skutečnost, že z důvodu šampionátu v Kanadě bude případně jmenován až po návratu v příštím týdnu, a nikoliv ve čtvrtek, jak bylo původně avizováno.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno, ilustrační foto
Proti Kometě povedou v pátek Bruslaře Haken s Pletkou

V kuloárech a diskuzích se pak propírá i celá další řada jmen: volní jsou aktuálně třeba Filip Pešán, Václav Varaďa nebo Vladimír Růžička. Pro Filipa Pešána by mohl hrát fakt, že se z libereckého působení zná velmi dobře se současným sportovním ředitelem Bruslařského klubu Martinem Ševcem. Zavřené dveře do Ško-Energo Areny by však mohl mít po rok staré kauze z tréninku národního týmu se „zku**enou Boleslaví.“

Bez angažmá je také po nevydařené štaci v pražské Spartě také Pavel Patera. Ten opustil po neshodách se sportovním vedením BK místní klub v průběhu loňské sezony. Otázkou je, zda v tomto případě také nejsou vazby zpřetrhány a dveře zavřené. Možné třecí plochy v podobě tehdejšího sportovního úseku už jsou ale obroušené, aktuální šéf Ševc Paterovu práci dobře zná, neboť pod ním sám hrával.

V případě dobrého dojmu a bodového zisku v následujících zápasech může vyvstat otázka, zda by se dočasných koučů Hakena s Pletkou nemohla stát varianta trvalá. Haken tým dobře zná, zkušenosti nasbíral od Rulíka i Čiháka. Oba pak dokonale znají boleslavské prostředí, jsou to místní srdcaři a při pohledu na výsledky mládeže, kterou mají nebo měli dlouhodobě na starost, je vidět dobře odvedená práce. Navíc by se i něco ušetřilo za plat nového kouče.

Jména jako Růžička nebo Varaďa pak nejsou příliš pravděpodobná, ale nikdy neříkej nikdy. Ze stejného soudku pak jsou i spíše přání o zahraničním trenérovi. I když Ševcovy vazby na Švédsko jsou zřejmé. O tom hovoří například novoroční příchod útočníka Söderlunda.

Kdo se tedy nakonec postaví na boleslavskou střídačku?