Dojem z výhry je asi dokonalý, ne?
Super, přijeli jsme pro body a odvážíme si je. Předvedli jsme skvělý týmový výkon na všech postech, jsme rádi za tři body.

Třikrát po sobě porazili Kometu na dva góly, byl to záměr?
Snažíme se co nejmíň gólů dostávat a co nejvíc dávat. Po příchodu nových trenérů se hra srovnala takticky, nepouštíme soupeře do tolika šancí. Když pak s Gašpim něco pochytáme, je z toho takový výsledek. Je jedno, jestli vyhráváme 6:5 nebo 2:1, důležité jsou tři body.

Co se změnilo v obranné fázi po změně trenérů?
Já bych řekl, že úplně všechno. Měli jsme v tom hrozný guláš, dostávali jsme hodně gólů, tohle je obrat o 180 stupňů.

Bylo to o trpělivosti?
Samozřejmě to nebylo tím, že přijdou noví trenéři a bude hned všechno jinak. Řekli jsme si, že tomu dáme čas, budeme dělat, co po nás chtějí, a je vidět, že to nese ovoce.

Dnes to bylo víc fyzicky, nebo psychicky náročnější?
Asi psychicky. Celý zápas to bylo o gól, první jsme dali v první třetině. Těžko se hraje na 1:0 celý zápas, ale dnes se nám to podařilo.

Nakopl vás nějaký zákrok?
Neřekl bych. Byl jsem rád, že jsem na začátku něco chytil, pak se mi chytá líp, než když dostanu gól z první střely. Na začátku jsem si sáhl na puk a pak jsem si věřil. Akorát ve třetí třetině jsem měl… nechci říct strach, ale když vedeme o jednu branku, tak se to snažíme dotáhnout a dnes se to podařilo.

Byla příprava na Kometu jiná než na jiné soupeře?
Neřekl bych. Chceme hrát pořád podobně, plnit pokyny trenérů. Věděli jsme, že je doma Kometa obrovsky silná, určitě lepší, než když hraje venku. Připravili jsme se na ni jako na každého soupeře a povedlo se nám vytěžit tři body.

Do 21. prosince jste čekal na první výhru, jak těžké to bylo?
Bylo to těžké z toho pohledu, že když jsem chytal, tak jsem nedostal moc gólů, třeba dva, a většinou jsme pak prohráli 2:1. Nebylo to tak, že by se mi zápasy nepodařily, ale bohužel to bylo vždy smolně o gól nebo dva. Věděl jsem, že to přijde, byla to otázka času. Nedá se říct, že bych z toho byl špatný.

Jste teď i lepší gólman?
Nemyslím, jsem na tom furt stejně. Snažím se nebýt nahoře po dobrým zápase, ani jsem nepropadal skepsi, když jsme nevyhrávali. Jsem pořád přibližně na stejné vlně, ale když se vyhrává, tak je to samozřejmě příjemnější.

Byla Kometa nepříjemná v brankovišti?
Naše defenziva dnes odvedla skvělou práci, snad jen jeden nebo dva puky jsem neviděl přes clonící hráče Brna. Jinak to kluci perfektně čistili, je to zásluha celé defenzivní činnosti.

Jak těžké bylo pohlídat vstupy Komety do třetin?
Naštěstí jsme hráli na začátku dvou třetin přesilovku, tím byl tlak Komety trošku otupený. Ale říkali jsme si vždycky o přestávce, že musíme dobře začít, abychom nedostali hloupou branku. Kdyby Kometa dala rychlý gól, tak by ji to nakoplo, lidi by ji začali hnát a bylo by to pro nás obrovsky složitý.

Jelo se do Brna dobře po třech výhrách?
Hlavně se pojede dobře zpátky po čtvrté.