Silné sněžení komplikovalo ve středečním podvečeru program hokejových soutěží. Benátečtí hokejisté díky sněhové kalamitě nedorazily k zápasu do Třebíče a o výsledku či případném opakování duelu bude muset rozhodovat vedení první ligy.

Podle webu onlajny.cz byli v 17.30 hodin benátečtí hokejisté již někde na Vysočině, ale brzdila je kolona kvůli nehodě na dálnici D1. Na třebíčský zimám však nedorazili ani po hodinové čekací době a zápas byl tak zrušen.

„Nejdříve jsme stáli kvůli hromadné nehodě na D1, pak se nám podařilo sjet na objízdnou trasu, ale ani tam se nejelo dlouho a stáli jsme dvě a půl hodiny v chumelenici mezi poli,“ komentoval cestu do Třebíče webmaster klubových stránek Tomáš Nejedlo.

Opět v koloně

„Telefonicky jsme řešili co dál, zda by se třeba nehrálo zítra s tím, že bychom zde někdy přespali, ale vše se bude řešit až ve čtvrtek,“ sdělil ještě Nejedlo na zpáteční cestě okolo osmé hodiny večerní s tím, že autobus stojí v další koloně u Havlíčkova Brodu.

Velké problémy s počasím na Vysočině měli také Ústečtí Lvi, kteří do Jihlavy dorazili také se značným zpožděním a utkání začalo až po půl osmé. Zápas Hradce Králové v Olomouci byl zrušen s předstihem.

Komplikace měla i extraliga, kde České Budějovice dorazily do vítkovické ČEZ Areny čtvrt hodiny před plánovaným úvodním buly. Zápas pak začal se třičtvrtěhodinovým zpožděním.

No a konečně ve druhé lize byla zrušena dvě utkání Kutná Hora – Jindřichův Hradec a Pelhřimov – Chotěboř.

Autobus s hráči Jindřichova Hradce svou cestu ukončil v závějích sněhu před Pelhřimovem. Do Kutné Hory navíc nedorazili ani rozhodčí. „Zápas bude s největší pravděpodobností kontumován v náš prospěch, oběma týmům stejně o nic nejde,“ řekl manažer Sršňů Vladimír Muras. Mezitím hráli na ledě kutnohorští hokejisté na jednu branku.