Kadaň – Benátky 2:0

K dalšímu důležitému zápasu I. hokejové ligy vyjeli v sobotu benátečtí hokejisté do Kadaně. Za celých šedesát minut však nedokázali najít recept na domácího brankáře Hanuljaka, a tak se domů vrátili s prázdnou.

Zápas totiž rozhodla branka, ze které se v polovině první třetiny mohl radovat Chmelíř při přesilovce pět na tři.
Benátky hrály hodně nedisciplinovaně, o čemž svědčí jedenáct trestů v kolonce vyloučených. Domácí měli po celý zápas více ze hry, ale také na druhé straně stála v brankovišti téměř neprostupná zeď v podobě hostujícího gólmana Stejskala.

V úvodu druhé třetiny nevyšla hostům přesilovka a ve vlastním oslabení se řítil sám na Stejskala Zíka, ale přestřelil. Nicméně Kadaň si dokázala nezvykle v tomtéž oslabení vypracovat další tři šance.

Ve třetí třetině chtěli domácí zápas definitivně rozhodnout druhým gólem, ale když už byl Stejskal překonán, zastoupil jej na brankové čáře jeden z obránců, tak jako v případě Zíkovy šance.

Kýžený druhý gól přidali kadaňští hokejisté až tři sekundy před koncem zápasu při benátecké power-play.

Branky: 10. Chmelíř (Šíp, Balász), 60. Polanský (Gombár). Vyloučení: 5:11. Využití: 2:0. Třetiny: 1:0, 0:0, 1:0.

Kadaň: Hanuljak - Chmelíř, Višňák, Revay, Mazanec, Mašek, Kloz, Kocek - Valský, Šíp, Balázs, Polanský, Derfler, Gombár, Rudovský, Zika, Freiberg, Pražák, Rybecký, Chyba, Kadlec.

Benátky: Stejskal - Derner, Pavlů, Cunik, Kolmann, Kajínek, Gajda, Urban, Plodek, Víšek, Dušek, Skořepa, Kopic, Pabiška, Bárta, Nevyhoštěný, Procházka, Jech, Tondr.