Hokejovou extraligu nezastaví ani vánoční svátky. 30. kolo má nejvyšší česká hokejová soutěž na programu ve čtvrtek, po třídenní přestávce se pokračuje dalšími zápasy hned na v pondělí na Štepána, další kolo se hraje den před Silvestrem.

Bruslaři mezi svátky hrají dvakrát doma, ve čtvrtek se ale představí na ledě lídra soutěže z Pardubic.

Hokejisté Pardubic budou hájit vedení v extralize, druhé Vítkovice čeká ve 30. kole prestižní derby s mistrovským Třincem. Pražská Sparta se bude snažit v posledním duelu před vánočními svátky potvrdit formu z posledních týdnů proti Plzni.

Dynamo se po úterní výhře v Plzni vrátilo na první místo tabulky. S Mladou Boleslaví ale na úvod sezony doma prohrálo. Premiéru v dresu Pardubic by měl zažít útočník Lukáš Sedlák, jenž se o víkendu vrátil ze zámoří. Východočeši oznámili, že je připraven nastoupit.

„Je to poslední zápas před Vánocemi a chceme hlavně potěšit diváky a navázat na výkon z Plzně. Všichni dobře víme, jak těžké utkání nás s Mladou Boleslaví čeká. Nic nesmíme podcenit a musíme se maximálně připravit," řekl útočník Matej Paulovič. „Lukáš bude velmi dobrá posila, do kabiny super zapadl a může nám jen pomoct," dodal.

Středočeši po reprezentační přestávce udolali České Budějovice a ukončili sérii čtyř porážek. V sestavě Bruslařů ale chyběla řada hráčů základního kádru kvůli viróze. „V hlavách máme výhru. Pár kluků už bylo z marodky zpátky, takže věřím, že proti Pardubicím naskočí. Nebránil bych se vzít mlaďase, poslední zápas odehráli dobře," řekl kapitán Jan Stránský na klubovém webu.

Hostující odhodlání potvrdil i dvoubodový hráč z minulého zápasu Tomáš Fořt: „Rozhodně tam nejedeme prohrát nebo remizovat. Jedeme tam vyhrát! Teď jsme měli sérii proher, takže výhrou nad Budějovicemi bychom chtěli zahájit sérii výher.“