Ideální místo, kam se schovat před aktuálními tropy? Koupaliště? A co takhle zimák? Hokejistům právě začíná období přípravných zápasů. Dorazte se podívat, jak jsou na tom před zahájením sezony hokejisté Mladé Boleslavi nebo Benátek nad Jizerou.

Bruslaře čeká sedm přípravných utkání, přičemž hned čtyři z nich na domácím ledě. Ve čtvrtek 11. srpna se na boleslavském ledě představí prvoligová Slavia Praha, následující úterý přijede Liberec. 25. srpna Bruslaři přivítají Plzeň a 1. září pak Pardubice. Mezitím si zahrají na soupeřových kluzištích v Pardubicích, Litvínově a generálku na extraligu odehrají 8. září v Plzni.

Boleslavští hokejbalisté se v rámci letní přípravy zúčastnili turnaje v Doksech, který podle předpokladů ovládli
Liga bude! Hokejbalisté Boleslavi využili možnost postupu o patro výš

Po týdenním společném tréninku se nově sestavený tým HC Benátky nad Jizerou představí v úvodním přípravném zápase před startem druholigové sezóny. Svěřenci trenérů Nečase a Škalouda budou hosty u týmu HC Letci Letňany, s nímž se potkají i v mistrovských zápasech. Celek z pražské čtvrti prokázal svou kvalitu v loňském ročníku, když vyhrál druholigovou skupinu Sever a ve finále play-off podledl v sedmizápasové bitvě Dvoru Králové. Utkání startuje na ledě letňanské Ice Areny v pátek 5. srpna se začátkem v 17.30 hodin

Na utkání se těší zejména novic v benáteckých řadách, stejnojmenný syn bývalého extraligového útočníka a nynějšího televizního komenátora, Milan Antoš mladší. „Samozřejmě se moc těším, rok jsem nehrál a kvůli tomu jsem trénoval, abych se zase mohl zapojit do hokeje," říká benátecký obránce a dodává: „Zápas je pro mě o to speciální, protože jsem v Letňanech hokejově vyrostl, takže všechny ty kluky tam vesměs znám, protože jsem s nimi nebo proti nim hrál."

Následovat bude dalších osm zápasů. Ten nejbližší domácí odehrají Benátky v pátek 12. srpna proti Mělníku. Dále pak zápasy na Kobře, dvojutkání s Děčínem, utkání proti béčku Pardubic, mezistátní zápas s Lausitzerem, odveta s Kobrou a celou přípravu uzavřou Benátečané proti celku, se kterým ji celou začali. Generálka na druhou ligu se hraje v u Jizery v sobotu 17. září.

Herní prověrku za sebou už mají dorostenci BK Mladá Boleslav. Ti odehráli gólově divokou přestřelku v Jihlavě. Ve čtvrtek tady porazili borce domácí Dukly 7:6.

Dukla Jihlava dorost – BK Mladá Boleslav dorost 6:7

Branky a nahrávky: 12. Habermann (Jungwirth), 17. Váňa (Löffler), 23. Vojáček (Tomica, Vildomec), 32. Váňa (Macek, Pražák), 44. Haberman (Fink), 60. Vojáček (Jurný, Löffler) – 12. Kisler (Král), 27. Kisler (Průšek, Šindelář), 30. Křivánek (Stehlík), 38. Hurt (Stehlík), 46. Kristek, 57. Kubíček (Král), 59. Král.

Boleslav: Vystrčil (Balák) – Křivánek, Šilhavý, Průšek, Tětiva, Kubíček, Barták, Kisler, Král, Lev, Stehlík, Šindelář, Kristel, Beran, Hurt, Havránek, Novák, Hájek, Pinkas.