Čtyřiadvacetiletý brněnský odchovanec, pro kterého je Mladá Boleslav první extraligovou štací, je za premiérovou pozvánku do národního týmu pochopitelně rád. „Nečekal jsem to, vůbec jsem nevěřil, že by o mně mohli trenéři uvažovat, notabene mě nominovat," neskrýval překvapení jedenáctigólový a nejlepší boleslavský střelec v sezoně.

„Hokej je kolektivní hra, tudíž musím poděkovat spoluhráčům, hlavně z mé lajny, trenérům a v neposlední řadě rodičům a přítelkyni. Jsem rád, že se mi vrátila tvrdá práce a dřina. Musím v ní pokračovat, neusnout na vavřínech a makat dál, aby to příště byla třeba nominace rovnou do základu. Doufám, že nezklamu a oplatím trenérům důvěru v mou nominaci," věří útočník nepřehlédnutelný i kvůli plnovousu.

„Sledovali jsme ho v extralize, kde se prosazuje střelecky i důrazem. Je to typ hráče, který se nebojí do prostoru před brankou," uvedl na adresu Jarůška kouč Vůjtek. Ten musel udělat už čtvrtou změnu ve svém výběru, který se sejde v úterý v Praze. Před Kubalíkem se omluvili nejproduktivnější hráč domácí soutěže Roman Červenka z Chomutova, plánovaná brankářská jednička Alexander Salák z Novosibirsku a útočník Marek Kvapil ze Záhřebu. Místo nich byli povoláni další nováček Tomáš Urban z Mladé Boleslavi, Tomáš Zohorna z Chabarovsku a gólman Pavel Francouz z Čeljabinsku.

Český tým vstoupí do Channel One Cupu ve čtvrtek 17. prosince domácím zápasem s Finskem v pražské O2 areně. Po přesunu do Moskvy se reprezentace v sobotu utká se Švédskem a turnaj uzavře nedělním duelem s Ruskem.