Dosud maximálně tři kola čekali na plný zisk tří bodů v probíhající sezoně hokejisté Mladé Boleslavi. Dnes proti poslednímu Litvínovu tuto normu naplnili a poprvé po reprezentační pauze si je na konto připsali díky výhře 5:3. Nerodila se vůbec snadno, ale síla Středočechů v domácím prostředí opět sehrála svou roli.

„Po těch posledních zápasech, které jsme hráli, jsou to pro nás hodně důležité tři body. Potřebovali jsme vyhrát v základní hrací době, což se povedlo i přesto, že z 2:0 se soupeř dokázal dotáhnout na 2:2. Pak jsme ale dokázali zase odskočit a už to udrželi," popsal novinářům po utkání útočník Richard Jarůšek.

Středočeši tušili, že cesta za tříbodovým ziskem nebude jednoduchá. „Věděli jsme, že to nebude lehký soupeř. Ono se nám to potvrdilo už se Zlínem (0:1 po samostatných nájezdech) a s Karlovými Vary (4:3 v prodloužení). Soupeři ze spodku tabulky nemají co ztratit a zároveň hrají o všechno," připomněl Jarůšek trápení z celky z nejnižších pater tabulky, která jeho tým podstoupil v minulém týdnu.

„Myslím, že Litvínov hrál dobře a jejich postavení neodpovídá tomu poslednímu místu. Ale není lehké být poslední a bylo vidět, že jsou pod tlakem. Hrozí tam ta baráž a je na nich vidět, že jim to nelepí a nedaří se jim. Snaží se tam třeba i něco změnit, ale bylo vidět, že nejsou v pohodě," všiml si Jarůšek.

„V porovnání s minulou sezonou je to nebe a dudy. V minulé sezoně nač sáhli, to se jim dařilo. Měli super tým a vyhráli titul, teď se jim nedaří. Těžko říci, čím to je," doplnil Jarůšek.

Mladoboleslavští si v kontrastu s tím užívají posun na průběžnou třetí příčku. „Vždy to může být lepší, ale je to dobré. Musíme každopádně sbírat každý zápas bod po bodíku a držet se v těch horních patrech," řekl Jarůšek, jehož celek je navíc nejlepším týmem soutěže při vystoupeních na domácím ledě. Z 10 zápasů si Bruslařský klub připsal už 24 bodů a ani jeden ze soupeřů si zatím neodvážel výhru v základní hrací době.

„Doma se určitě hraje lépe než venku. A fanoušci jsou super, musím je pochválit, protože nás tlačí, i když se nám teď třeba tolik nedařilo. Stáli za námi a ukázali nám tu podporu," ocenil Jarůšek, který patří k tahounům ofenzivy mužstva a spolu s Dominikem Pacovským jsou také se sedmi zásahy nejlepšími střelci týmu.

„Hlavně jde o to, že hraju a dostávám prostor. Minulou sezonu jsem tolik nehrál, ani na začátku téhle, ale teď dostávám prostor a snažím se to splácet dobrými výkony. Že mi to tam padne, to je taková třešnička navíc," pochvaloval si čtyřiadvacetiletý forvard.