Slovenského brankáře Jána Lašáka, aby hokejisté Liberce nosili na rukách. Právě on byl hlavním strůjcem libereckého dvoubodového vítězství v pátečním extraligovém zápase na ledě Mladé Boleslavi. Třikrát sice v zápase inkasoval, ale další řadu šancí skvěle pochytal a radovat se mohl i po samostatných nájezdech, které nakonec určili vítěze zápasu a v nichž ani jednou neinkasoval.

Lašák se nejvíce zapotil hned v první třetině. V ní domácí tým Tygry jasně přehrával a za vše hovoří poměr střel: Boleslav 18 – Liberec 3 (slovy: tři). Přesto byl stav po úvodní dvacetminutovce 0:1. Jediným šťastným střelcem byl totiž liberecký Ondřej Vitásek, který se navíc prosadil v oslabení, když ujel domácí obraně. Jen pár vteřin před ním měl ale na holi úvodní branku boleslavský Jarůšek.

Bruslaři tlačili svého soupeře, i když už ne tak intenzivně, i ve druhé třetině. O to větším šokem byla další branka v domácí síti. O ní se tentokrát postaral po zaváhání beka Stříteského, jemuž se puk zamotal pod nohama, Bartek.

Bruslaře to ale nezlomilo. Během série hostujících vyloučení nejprve zužitkoval dvojnásobnou přesilovku Michal Broš, manko pak definitivně smazal Martin Látal.

Domácí se dostali dokonce do vedení. Ve třetí třetině se po levém křídle protáhl štírek Mikulík a dělovkou do horního růžku poslal poprvé v zápase domácí tým do vedení. Ti jej ale neudrželi neboť v čase 54:54 opět vyrovnal Martin Bakoš.

V prodloužení branka nepadla a v nájezdech pak jediná. Na svědomí ji měl ve třetí sérii Petr Vampola. Na Lašáka za Boleslav postupně nevyzráli Výborný, Broš a Klimenta. Bruslaři tak prohráli na domácím ledě podruhé v řadě v nájezdech.

V tabulce soutěže jim patří po úvodní čtvrtině zápasů skvělé šesté místo s osmnácti body. První z odvet je na pořadu dne hned v neděli – to přijede do Mladé Boleslavi úřadující mistr ze Zlína. Ten je však nyní na poslední příčce extraligové tabulky.

Valent do Nitry, Květoň je Pirátem
Ještě před zápasem s Libercem ohlásili Bruslaři dvě změny v sestavě. Bruslařský klub po pěti sezonách opouští brankář Michal Valent. „Po příchodu dalšího gólmana Romana Málka bylo asi všem jasné, že musí dojít k nějaké změně," komentuje odchod Valenta generální manažer klubu Jan Tůma. Osmadvacetiletý brankář se vrací na rodné Slovensko, konkrétně do extraligové Nitry, kde už hostoval v ročníku 2012/2013.

„Michal u nás působil několik let, za všechnu práci, kterou pro klub odvedl, jsme mu nesmírně vděční," říká generální manažer Tůma. „V jeho novém působišti mu přejeme mnoho zdraví, úspěchů a minimálně stejnou přízeň fanoušků, jakou mu věnovali ti naši."

V Boleslavi už nebude působit ani útočník David Květoň. Ten se sice k týmu připojil teprve letos v létě, on a Boleslavští ale nějak nedokázali nalézt společnou řeč. „Spojení mezi klubem a Davidem se nepovedlo, obě strany si jeho působení zde asi představovaly jinak. Bohužel i tyto věci se v hokeji stávají," komentuje Jan Tůma tento odchod. „I jemu přejeme spoustu úspěchů a pohodu v jeho další kariéře." Dodejme, že David Květoň odchází pravděpodobně na přestup do prvoligového Chomutova.