Nestárnoucí legenda nejen českého hokeje přivábila do druhé největší haly v republice 9833 diváků. Maximum. Víc se do ní momentálně na hokej nevejde. „Hele, Kladno táhne, borci,“ usmíval se, když na požádání Deníku přišel po vítězství (4:3 PP) podělit se o své dojmy. „My jsme vyprodali i jiné haly. Pardubice, Zlín, my jsme vyprodali všechno,“ dodával rychle dobře naladěný Jágr.

Radost mu nekazil ani fakt, že vůbec poprvé v Ostravě nebodoval. „To já neřeším, hrálo se mi docela dobře. Pro mě je důležité, aby se mužstvo udrželo,“ prozradil Jágr s tím, že dokonce hrozilo, že by do utkání nenastoupil.

„Já jsem včera odešel po deseti minutách z tréninku, něco jsem si udělal se svalem, asi je natažený, takže jsem netrénoval. Proto jsem ani nevěděl, jestli budu hrát. Ale chtěl jsem, protože je těžké sem jet pět hodin a neodehrát nic,“ přiznal.

Přízně fanoušků napříč kluby si považuje. „Je to taková odměna za to, co jsem hokeji obětoval. Lidi to vnímají, cením si toho, vážím,“ vykládal, když si vybavil davy diváků hned u mantinelu koukajících jen na rozbruslení Rytířů.

„Pokaždé, když jdu na led, chci udělat maximum. Vím, že tady je spousta malých dětí, chci absolvovat každé střídání naplno. Nechtěl jsem lidi zklamat, když už si koupili lístek. I proto jsem nastoupil, přestože jsem si natáhnul sval,“ zopakoval Jágr.

A jak vzpomíná na své předchozí tři zápasy v Ostravě? „Nejlepší byl rok 1995, kdy jsme tady vyhráli 7:2. Byla skvělá atmosféra, plno. Teď zase vyprodáno, za to moc děkuju divákům, je to daleko lepší, když se hraje před takovou kulisou, než když tady nikdo není. A pamatuju si, že naposledy jsme tady prohráli,“ usmál se ještě jednou.