Pořádný zmatek panoval v kabinách obou celků po utkání hokejové Ligy Mistrů mezi Mladou Boleslaví a běloruským Junosť Minsk. Nikdo, včetně zástupce soutěže, nevěděl, jaký klíč by rozhodoval v případě rovnosti bodů na konci základní skupiny, který hrozí v případě výhry Švédů nad Bělorusy v posledním zápase skupiny L. „Musím se přiznat, že to taky nevíme. My jsme věděli, že pro uchování nějaké naděje musíme dnes uhrát tři body. Jestli by pak rozhodoval vzájemný zápas, nebo celkové skóre, to netuším," snažil se po zápase počítat boleslavský obránce Jiří Kurka.

Nakonec by měla Boleslav po jednobrankové výhře 3:2 v soutěži skončit. Rozhodovat by měl při případné shodě v bodech a vzájemném skóre vyšší vyhraný zápas – tedy výhra 4:3 Bělorusů z domácího prostředí. „Určitě to ale pro nás byla velmi zajímavá zkušenost. Samozřejmě pro nás bylo lepší před sezonou odehrát zápasy proti kvalitním soupeřům, kde o něco jde. Je to určitě lepší než hrát proti prvoligovým týmům," pochvaloval si Kurka. Hlavně konfrontace se švédským Växjö ukázala podle jeho slov velký rozdíl mezi současnou úrovní české a švédské nejvyšší hokejové soutěže. „Tam byl podle mě velký rozdíl. Oni hlavně lépe bruslili. U nich v jednu chvíli člověk nevěděl, kdo je obránce a kdo je útočník, když to rozjeli."

Po zápase všechny na stadionu mrzela ztráta tříbrankového náskoku. Jiřího Kurku nevyjímaje: „Bohužel oni potrestali dvěma góly jedno naše nepovedené střídání. Pak jsme se ještě snažili a tlačili jsme se do zakončení, abychom dali ještě jeden gól, ale ten už nám tam bohužel nespadl."
Zklamaný byl i domácí kouč František Výborný: „Samozřejmě jsme chtěli doma vyhrát, ale ta výhra má nakonec hořko-sladkou příchuť. Očekával jsem dobrý zápas a to se také potvrdilo. Bohužel mě mrzí, že dalšího kvalitního soupeře už do Boleslavi nepřivezeme. Pro mladé hráče by to bylo hodně zkušeností, protože na takovou kvalitní mezinárodní konfrontaci moc nenarazí. Byla to pro nás všechny v klubu sice drahá, ale velmi cenná zkušenost, a skvělá příprava před sezonou."

BK Mladá Boleslav - Junosť Minsk 3:2

Branky a nahrávky: 20. Urban (Trončinský, Klepiš), 23. Pospíšil (Hyka, Kurka), 26. Lenc (Pastor, Kučný) – 27. Jefimenko (Turkin, Černook), 28. Michnov (Niinimäki, Jelisejenko) Rozhodčí: Hallin (Nor.), Hejduk – Frodl, Ondráček (všichni ČR). Vyloučení: 8:5. Využití: 1:2. Diváci: 1538.

Boleslav: Lukáš – Stříteský, T. Voráček, Trončinský, Štich, Hanzlík, Pastor, Kurka, Kučný – Hyka, Klepiš, T. Pospíšil – Pacovský, Urban, L. Pabiška – M. Látal, Vampola, Musil – Orsava, Žejdl, Lenc.