Po úplném doléčení zranění začne sezonu velmi pravděpodobně doma na Kladně, po rozehrání budou jeho kroky směřovat téměř na sto procent do extraligy. Ve hře jsou střídavé starty právě z celku Rytířů. V pořádku by měl podle svých slov být do čtrnácti dnů, do té doby by chtěl mít jasno, kam skutečně jeho kroky povedou.

O možných zájemcích nejprve mluvit nechtěl, nakonec přeci jenom jména čtyř klubů prozradil: „Kometa Brno tam samozřejmě je. Plzeň taky i Sparta a mluvil jsem s Pavlem Paterou, takže ještě Mladá Boleslav,“ komentoval šestatřicetiletý forvard, který sezonu zahájil v klubu NHL Montreal Canadiens, který jej ale po zranění zad zapsal na listinu volných hráčů. „Mluvil jsem s fyzioterapeutem Pavlem Kolářem a vypadá to, že léčba probíhá podle plánu. Cítím se už docela dobře. Každým dnem se to lepší a věřím, že příští týden od pondělí už budu trénovat na sto procent, a tím pádem pak půjdu do zápasu,“ řekl ve zmiňovaném pořadu České televize.

Pro Mladou Boleslav by v jeho rozhodování mohlo hrát hned několik faktorů. Tím hlavním je trio Kladeňáků na boleslavské střídačce. S nimi se Plekanec coby rodák z této české hokejové bašty samozřejmě velmi dobře zná. A zná i poměry v Bruslařském klubu. Vždyť právě tady odehrál v roce 2000 jakožto mladíček v rámci hostování z Kladna čtyři zápasy play-off tehdy ve třetí nejvyšší české. V nich zazářil, když si připsal deset kanadských bodů za pět branek a stejný počet asistencí. Další sezonu strávil ještě na Kladně, pak už následoval jeho přesun do zámoří. V tamní NHL odehrál do dneška přesně tisíc a jeden zápas.

Další faktor hovořící pro Mladou Boleslav je blízká dojezdová vzdálenost z Kladna, na rozdíl třeba od Brna. A také finanční zajištěnost. Bruslařský klub by jistě dokázal ve svém rozpočtu najít potřebnou částku na zaplacení takto hvězdného hráče.

Oblékne tedy někdejší kapitán národního týmu po osmnácti letech znovu mladoboleslavský dres?