BK Mladá Boleslav – Mountfield Hradec Králové 1:2

Hokejisté Hradce Králové zvítězili v 47. kole extraligy v Mladé Boleslavi 2:1 a po osmé výhře z posledních devíti zápasů si upevnili pátou pozici. Asistenci a vítězný gól si připsal obránce Zdeněk Čáp. Bruslařský klub neuspěl poprvé po předchozích třech duelech s plným bodovým ziskem a jeho náskok na desáté místě před jedenáctým Libercem se snížil na čtyři body.

V souboji týmů s výbornou formou, o které svědčí sedm výher z minulých osmi utkání Mladé Boleslavi i Hradce Králové, se Mountfield musel obejít bez svého nejproduktivnějšího hráče Mertla. Do sestavy domácích se po jednozápasové absenci vrátil kapitán Výborný a Středočeši začali tradičním
náporem. Nebezpečně střílel především ve čtvrté minutě Klimenta, ale jeho ránu z levého kruhu Kacetl u přední tyče zneškodnil.

Hradečtí hráči se postupně přizpůsobovali boleslavskému tempu a po polovině třetiny začali soupeře mírně přehrávat. Krátce po ubráněném oslabení navíc Východočeši sami dostali výhodu přesilovky a zatlačili domácí tým. Když už se vyloučený Ovčačík minutu a půl před koncem první třetiny vracel na led, po zblokované střele Čápa pohotově vypálil Dej a Růžička se proti střele z pravého kruhu nestihl přesunout.

Hradecké vedení 1:0 vydrželo do 24. minuty. Domácí hráli druhou přesilovku, Ovčačík napřáhl před pravým kruhem a jeho ránu tečoval do brány Klimenta.

Po slabší pasáži hry před polovinou zápasu znovu týmy zvýšily tempo v nerovnoměrných počtech hráčů. Hradec sice nepotrestal faul Kočího a domácí se neprosadili při trestu Troligy, ale zvláště v závěru druhé třetiny měl Pabiška blízko ke druhému boleslavskému gólu.

Třetí třetina byla hodně vyrovnaná. Oba týmy se obtížně dostávaly do střeleckých pozic a vyložených šancí ubylo. Rozdílový gól padl až v 56. minutě. Domácí byli nedůrazní v obranném pásmu, puk doklouzal k modré čáře k Čápovi a mladý hradecký obránce k asistenci z první třetiny přidal vítězný gól. Tvrdou střelou propálil Růžičku, který měl zakrytý výhled.

Mladoboleslavští hokejisté v závěru zkusili hru v šesti bez brankáře, ale vyrovnat už nedokázali.