Po dvou zápasech na ledě soupeřů se v prvoligové soutěži v zítřejším podvečeru hokejisté HC Benátky znovu představí na domácím ledě. Jejich formu prověří aktuálně pátý tým tabulky, mužstvo HC VCES Hradec Králové. Začátek zápasu je v 17 hodin.

První duel těchto soupeřů ve východočeské metropoli skončil výhrou královéhradeckých hokejistů 4:2.

Sěřenci Petra Hakena potřebují body jako sůl. Vždyť po dvou porážkách venku (0:4 na Kometě a 1:5 v Chrudimi) jim patří nelichotivá čtrnáctá příčka. Benátky mají 14 bodů, stejně jako patnáctý Beroun. Poslední Třebíč zaostává o tři body.

Pokud jde o benáteckou sestavu, opět se v ní objeví zkušený útočník Michal Havel. Ten poprvé ve své kariéře zažívá roli lídra v mužstvu. Na tu si musí teprve zvykat. „Vždy jsem byl spíše pro černou práci na ledě. S tím jsem hrával extraligu a byl jsem s tím smířený. Nadchla mě ta myšlenka být lídr. Občas to ale nejde, snažím se hrát tak, jak jsem hrál doposud. Nikdy nebudu hrát tak jako třeba Pavel Patera. Jsem takový typ hráče, který buď musí hrát naplno, nebo vůbec. Což se například projevilo v utkání s Olomoucí, kdy mi to první třetinu nešlo, takže jsem pak nehrál. Hrál jsem jen přesilovky. Tak to asi má být, trenér musí mít respekt u všech hráčů. Aby to nebylo tak, že se staví jen ti samí lidi.,“ uvědomuje si hráč, který v extralize oblékal mimo jiné dres Kladna, Sparty a Ústí nad Labem.

PAVEL PETR