Ml. Boleslav B – Zlonice 3:5

Hokejisté rezervy BK Mladá Boleslav si v krajském přeboru připsali sedmou porážku v řadě a pokračují v sešupu tabulkou. Vítězné Zlonice je sesadily na 10. příčku.

Hosté, jejichž domovským stadiónem je Slaný, přijeli jen s 12 hráči, skoro půl zápasu odehráli v oslabení, přesto s domácími veterány drželi krok.

Hrstka diváků v Metrostav Areně viděla krásné góly. Hned v čase 1:22 si nabruslil do mezikruží hostující Suchopárek a vymetl šibenici. Za domácí srovnal Matěj Švejda, který přizvedl Klikarovu střelu. V 9. minutě zblízka zasunul Palivec – 1:2. Boleslavští rychle skóre otočili. Nejdříve vymetl horní růžek Franc, pak David Hart, který na rozdíl od vrcholných dob své kariéry nastoupil na levém křídle, dvakrát neuspěl proti výborně chytajícímu Burgerovi a prosadil se až potřetí po zpětné přihrávce Milana Ficka – 3:2.

Druhá třetina, to byl pro domácí horor. Už za 28 vteřin využil Suchopárek přesilovku Zlonic, pak Boleslavští promarnili téměř nepřetržitých osm minut početní převahy a hned jak se síly vyrovnaly, inkasovali. Podracký napálil břevno a odražený kotouč vrátil z opačné strany do sítě Šimánek. Navíc 3 vteřiny před sirénou Suchopárek završil bombou pod břevno hattrick.

Boleslav se na zvrat nezmohla, jen ve dvouminutové přesilovce 5 na 3 trefila dvakrát tyč.

Branky: 7. Švejda, 11. Franc, 13. Hart – 2., 21. a 40. Suchopárek, 9. Palivec, 37. Šimánek. Rozhodčí: Hruška. Vyloučení: 5:14. Využití: 1:1. Diváci: 45. Třetiny: 3:2, 0:3, 0:0.

Ml.Boleslav B: Vacek – Klikar, Bílek, M. Rudzan, O. Rudzan, Franc, Zbíral – Švejda, Kejmar, Kristek – Klaban, Ficek, Hart – Fidrmuc, Moc, Kolner.