Benátky – V. Meziříčí 3:4

Rozhodčí: Kareš – Ježek, Špringl.

Třetiny: 2:1, 0:1, 1:2.

Branky a nahrávky: 6. Kocman (Jakeš), 19. Weiss, 59. Weiss (Ton, Skořepa) – 10. Stráňovský (Prachař), 37. Bula (Stráňovský), 43. Sobotka (Pálka, Burian), 58. Nekvasil (Bukáček). Vyloučení: 7:12. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 450.

Benátky: Hanousek - Ton, Svoboda - Gajda, Nedbal - Cunik, Tondr - Beránek, Klaban – Švagrovský, Skořepa, Weiss - Kocman, Mařík, Jakeš - Mácha, Kadeřábek, Stehno - Kristek, Kubišta, Zajíček. Trenér Luděk Škaloud.

Velké Meziříčí: Malý - Smejkal, Stráňovský, Konta, Heřmanský, Kaláb, Pálka, Raus - Kunstmüller, Bukáček, Nekvasil, Bula, Adamec, Prachař, Hudcovský, Krča, Sobotka, Burian.

V úvodní přesilovce ohrozil hostujícího gólmana jen Kristek. Na druhé straně promarnil šanci Bukáček, který osamocen zakončil střelou vedle.
Skóre se změnilo v 6. minutě. Domácí Jakeš přebruslil obranu Meziříčí a jeho vyraženou střelu pohodlně doklepl do prázdné branky Kocman.
Na domácí však přišla studená sprcha. Hosté v oslabení vyrovnali Stráňovským, kterému přihrál Prachař.
Ve 13. mintě promarnil domácí kapitán Jakeš příležitost dostat svůj tým do vedení. Na druhé straně měl hodně práce se střelou Buriana domácí brankář Hanousek.
Smůlu měl domácí Stehno, který nastřelil tyčku, ale sólo Weisse už bylo úspěšné a Benátky vedly 2:1. Tak také skončila první třetina.

Druhou třetinu začali domácí aktivněji. Ránu Nedbala stačil Malý vyrazit, neuspěl ani Gajda. Benátky nevyužily ani možnost dvou přesilovek ke zvýšení náskoku.
Hosté mohli vyrovnat Sobotkou, ale ten sám před Hanouskem netrefil branku. Poté na domácího gólmana nevyzrál Stráňovský. Na druhé straně pohrdl vstřelit branku Stehno.
Další dvě šance domácího Kadeřábka zlikvidoval gólman Malý. Zato hosté byli úspěšní. Za 11 vteřin své přesilové hry vyrovnal Bula po asistenci Stráňovského. Pak mohli jít hosté do vedení, ale Konta naštěstí netrefil prázdnou branku.

Třetí třetinu překvapivě lépe začali hosté. Zcela volný Sobotka si počíhal u tyčky na přihrávku Pálky a dostal Velké Meziříčí do vedení. A mohlo být pro domácí hůře! Kunstmuller nastřelil břevno domácí svatyně.
Krajně nervózní domácí pak nevyužili ani dvojnásobnou přesilovou hru. Naopak při nich stálo štěstí, když Bula nastřelil tyčku.
Benátky dorazil čtvrtou brankou Nekvasil po přihrávce Bukáčka a stanovil tak nečekané skóre utkání. Domácí sice ještě stačili alespoň snížit půl minuty před koncem na rozdíl branky, ale na víc čas nezbyl.

Stav série se tak vyrovnal na 1:1 před zápasy, které se přesunou na led soupeře.