Před týdnem zahájil suchou přípravu nováček nadcházejícího ročníku O2 Extraligy BK Mladá Boleslav. Hlavní trenér Petr Kaňkovský o ní tvrdí: “Hráči se tímto obdobím musí protrápit. Kromě klasického běhání a posilování ji aspoň zpestříme jinými sporty. Třeba fotbalem, florbalem, basketem nebo tenisem.“

Jaký průběh bude mít letošní příprava?
Začalo se suchou přípravou 19. května a bude asi obdobná jako v každém klubu před každou sezonou. Hráči se tím musí protrápit. Skončí 4. července a po krátké dovolené by se mělo jít už 16. července na led.

Je potřeba vzhledem k postupu do nejvyšší soutěže objem přípravy nějak zásadně navýšit?
Myslím si, že nijak výrazně to navýšit nelze. Vždyť prvoligové kluby, které bojují o postup do nejvyšší soutěže, se připravují obdobně jako extraligisté. Příprava tu byla tvrdá už loni.

Budete využívat v období suché přípravy především domácích podmínek?
Ano, budeme využívat sportoviště, která jsou v dosahu. Jen uprostřed přípravy odjedeme na týdenní soustředění.

Co všechno bude do přípravy zařazeno? Tedy kromě tradičního běhaní či posilování?
Zpestříme ji jinými sporty, ale na druhou stranu se toho moc nového vymyslet nedá. Zkrátka fotbal, florbal, basketbal, možná se bude vejít do plánu i tenis. Zkusíme ho tam zapracovat.

Kolik hráčů do přípravy celkem nastoupilo?
V pondělí nastoupilo třicet hráčů, ale s tím číslem se teď ještě bude pracovat podle toho, jak je kdo zraněný a jak se doléčuje. Uzpůsobí se to a počet by se měl ustálit na 26 hráčích.

S jak velkými změnami ještě počítáte?
Jestli někdo přijde, tak na to se bude reagovat až pak dál.

V druhé zápasové části přípravy se zúčastníte Tipsport Hockey Cupu. Jaký to bude mít význam?
Pro nás to jsou vlastně přípravné zápasy jako ostatní, ale vzhledem k tomu, že jsou zařazeny formou turnaje, je k tomu upřena větší pozornost. Zápasy tím pádem budou mít větší váhu a význam. Hráči uvidí, jak na tom po přípravě jsou.

Máte k dispozici kompletní kádr, nebo se někdo kvůli zdravotním problémům nemohl do přípravy zapojit?
Kdo do ní nemohl naplno zasáhnout, jsou Jonáš Fiedler a Robert Schnabel. Oba si doléčují zranění z uplynulé sezony.