HC Benátky – BK Mladá Boleslav 4:2

Sedm odehraných zápasů a šest výher, přesně taková je bilance benáteckých hokejistů v přípravném období před novou prvoligovou sezónou. K dalšímu utkání přijela sousední Mladá Boleslav, a protože se jednalo o derby, měl zápas i dobrou atmosféru. Aktéři divákům nabídli kvalitní hokej, na který se rozhodně dalo dívat. Benátečtí od druhé třetiny svého soka přehrávali a vyjádřili to i gólově, když Boleslav porazili 4:2. Jednalo se teprve o druhou přípravnou boleslavskou porážku.
Benátky teď čeká dvojzápas venku – v Litoměřicích a Ústí. Boleslav jede v úterý na led nově vzniklého týmu do Českých Budějovic, ve čtvrtek přivítá doma Berounské Medvědy.

Vladimír Čermák (asistent trenéra Benátek nad Jizerou): Bylo to typické derby. Myslím si, že kluci odvedli přesně to, co jsme chtěli. Hráli jsme důrazně, což na Boleslav zejména od druhé třetiny platilo. Jsem rád, že jsme zvládli závěr utkání, kdy hosté měli tlak.
František Výborný (trenér Mladá Boleslav): Bylo to derby, jak má být. Přišlo vcelku dost diváků, takže zápas měl i atmosféru. I když jsme prohráli, tak to bylo dobré utkání. Samozřejmě je to pro nás poučné, jelikož nám to ukázalo naše nedostatky.

Branky a nahrávky: 29. Plodek (Šimek), 43. Skalický (Bittner, Chlapík), 45. Skořepa (Říha), 55. Bortňák – 17. Lenc (Jiránek), 56. Loskot (Lenc). Rozhodčí: Wagner – Jecelín, Záhora. Vyloučení: 9:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 257.
Benátky: Stejskal (Jelínek) – M. Pabiška, Říha, Šimek, Vitásek, Pyrochta, Lacek, Čechura – Klimt, Skořepa, Maďar, Špaček, Plodek, Bortňák, Bittner, Chlapík, Skalický, Jech, Mikyska, Miškovský, Jonák.
Boleslav: Will (Růžička) – Němeček, Bohunický, Čížek, Žabka, Pojkar, van de Velden, Protivný, Toman, Kurka – Rys, Vrbata, Jiránek, Mikulík, Broš, Hrdel, Koudelka, Loskot, L. Pabiška, Lenc, Demel, Marek.