Souboj dvou „zelených“ part nabídl hned dvanáct branek a více důvodů k úsměvu měli karlovarští, kteří první mač ve skupině vyhráli 7:5. Nevídanou raritou duelu byl fakt, že hned osm gólů padlo v první třetině.

Dvakrát vedla Mladá Boleslav, ale Karlovy Vary dokázaly vyrovnat a navíc je do vedení poslal v 15. minutě Machač. Mladoboleslavští dokázali bleskově vyrovnat, když se prosadil Jiří Severa, který přišel z Ústí nad Labem. V závěru první třetiny ale dokázaly Vary vstřelit dva slepené góly, které zápas prakticky rozhodly. V čase 19:32 pálil přesně Osmík a o jedenáct vteřin později Vondráček. Po první třetině vedly Vary 5:3.

Další góly viděli diváci až v poslední dvacetiminutovce. Hosté znovu dvakrát v krátkém časovém sledu udeřili a navýšili své vedení. Koblasa a Vildumetz se zapsali mezi střelce. Ve zbytku zápasu pak hokejisté Mladé Boleslavi dokázali nepříznivý stav jen korigovat trefami Šidlíka a Brože. Mladá Boleslav v prvním zápase Generali Česká Cupu prohrála 5:7.

V dresu mladé Boleslavi nastoupilo několik hráčů, kteří patří prvoligovému Ústí nad Labem. V dobrém světle se uvedli útočník Jiří Severa i obránce Vladimír Brož. Do zápasu naskočil také zkušený Michal Trávníček, který do Slovanu Ústí přišel z Litvínova, kde se nedohodl na pokračování smlouvy.

Generali Česká Cup, Mladá Boleslav - Karlovy Vary 5:7 (3:5, 0:0, 2:2)

Branky a nahrávky: 1. Flynn (Najman), 5. Bernad (Kousal, Fillman), 16. Severa (Maršoun, Vala), 43. Šidlík (Flynn), 49. Brož (Bernad, Flynn) – 4. Osmík, 12. Weinhold (Vondráček, Šenkeřík), 15. Machač (Vondráček, Šenkeřík), 20. Osmík (Šik), 20. Vondráček (Redlich), 41. Koblasa (Weinhold, Černoch), 42. Vildumetz (Mikúš, Vondráček). Rozhodčí: Hejduk, Pilný - Kajínek, R. Špringl. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Střely na branku: 26:37.

BK Mladá Boleslav: Schwarz (41. Haas) – Bernad, Fillman, Šidlík, Brož, Drtina, Vala – Flynn, Najman, Kousal – Trávníček, Čermák, Kotala – Grim, V. Houška, Maršoun.

HC Energie Karlovy Vary: Novotný (32. Horák) – Kotvan, Šenkeřík, Kowalczyk, Plutnar, Pulpán, Weinhold, Vodička, Přibyl – Koblasa, Černoch, Kohout – Mikúš, Vildumetz, Hladoník – Redlich, Machač, Vondráček – Zabloudil, Osmík, Šik.