Benátky se v Děčíně představily bez své dlouholeté opory Daniela Špačka. Jak klub na svých stránkách avizoval již koncem minulého týdne, šestatřicetiletý kapitán se vrátil do Jablonce nad Nisou, kde s hokejem začínal. Podle vyjádření sportovního manažera benáteckého klubu Jana Stehlíka, stály za odchodem zkušeného útočníka pracovní a rodinné důvody.

Špaček, který ještě v předminulé sezoně nastupoval za liberecké Bílé Tygry v extralize, zasáhl za Benátky do všech čtrnácti prvoligových sezon a jako jediný z kádru zůstal i po pádu. V celkem 416 zápasech zaznamenal 76 branek a 117 asistencí. Svou druholigovou bilanci (0:3) si hned ve své jablonecké premiéře vylepšil o jeden gól a dvě přihrávky. Pomohl tak vlkům k výhře 5:3 nad Hronovem. Na benátecký led by se mohl vrátit, tentokrát jako soupeř, 23. listopadu, kdy je na programu druhý vzájemný duel v sezoně.

V sobotním desátém kole se dvanácté Benátky představí na ledě vedoucí Příbrami.

HC Děčín – HC Benátky 4:2 (1:1, 1:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 10. L. Nezbeda (Zajan, Pšenička), 31. T. Nezbeda (D. Tůma, Faigl), 47. Faigl (Brož, D. Tůma), 54. D. Tůma (T. Nezbeda, Faigl) – 17. L. Tondr (Bříška), 29. Bříška (Zumr, L. Tondr). Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1.