„Máme trochu méně času než v uplynulých dvou letech, ale není to nic, s čím bychom si neporadili,“ hlásí na jejím začátku kondiční kouč Bruslařů Ondřej Ježek. Tomu zatím na „seznamu mučených“ chybí ještě několik jmen. Zahraniční hráči Valentin Claireaux, Mitchell Fillman a Gašper Krošelj se připravují zatím ve svých domovských destinacích. Individuální přípravu mají po dohodě s trenéry také Martin Ševc a Jan Růžička. Na šampionátu v Lotyšsku reprezentuje domácí celek Maris Bičevskis, na stejném místě se pak nachází také dva boleslavští nováčci, hráči Slovenska Adam Jánošík a Miloš Kelemen. Ti se k týmu logicky po skončení turnaje a krátkém volnu připojí také později. Mimo tým pak také trénuje posila z Budějovic Pavel Pýcha. „Po sezoně podstoupil operaci, nyní rehabilituje a už několik týdnů jede podle vlastního tréninkového plánu. Byl by teď nesmysl zapojovat ho do naší přípravy, protože je v úplně jiné fázi než kluci tady,“ říká kondiční kouč.

A co čeká na Bruslaře v prvním přípravném období? „Zaměříme na strukturální rovnováhu a vyrovnání disbalancí v kondiční části. Oproti posledním dvěma letům bude mít tenhle blok ale jen šest týdnů, takže ho budeme muset trochu poupravit. O to víc pak budeme muset pracovat víc v červenci a v srpnu,“ prozradil kondičák Ježek.

Oproti zvyklostem je už v Mladé Boleslavi také připravena ledová plocha. Tu využívá hlavně mládež, která se snaží dohnat covidové manko. Máme na něm pár hodin v týdnu vyblokovaných i pro áčko, ale nepůjde o žádné organizované tréninkové jednotky. Kluci toho budou moct využít k nějakému lehčímu sklouznutí, případně k potrénování individuálních dovedností či powerskatingu,“ dodává Ježek.

ZAČALY I BENÁTKY

Po měsíční přestávce se do přípravy vrhli také hráči v Benátkách nad Jizerou. Tam přivítal kouč Valdemar Jiruš hned několik nových tváří. Z Liberce se přesunuje Daniel Bukač, ze Švédska přichází Jakub Žůrek, ze zámořského celku Tri-City Storm pak útočník Adam Klapka. Na prozatímní zkoušku budou v Benátkách zatím ještě Miloslav Adamec, Szymon Bieniek, Erik Čermák, Luboš Dospěl, Matěj Hájek, Adam Kalaj a Daniel Svoboda.

Kádr benáteckého hokejového klubu hlásí také tři odchody. Brankář Jakub Hrstka s útočníkem Petrem Šafařovským ukončili aktivní kariéru. U Jizery nebude pokračovat ani obránce Petr Had.

„Do týmu se propracovali i junioři naší organizace, kteří se dokázali prosadit a vybudovat si dobrou pozici do nadcházející sezóny. Dále budeme opět využívat i méně vytížené hráče libereckého áčka,“ říká kouč Jiruš. „„Kostra zkušených hráčů je daná,“ naráží kouč na čtveřici ostřílených borců Kolmana, Pabišku, Špačka a Dlouhého. Další akvizice jsou pak podle Jiruše ještě v jednání: „Další doplnění kádru je v plném proudu. Vše je závislé na financích, věřím ale, že poskládáme tým, který bude atakovat pozice play-off a vyhne se sestupovým potížím.“

Chance liga totiž nebude v nadcházejícím ročníku uzavřená a podle druhou nejvyšší českou soutěž opustí minimálně čtyři celky.