Domácí sice dokázali dvěma góly reagovat na úvodní trefu Vrdlovce, na 2:2 srovnal Melka. Od druhé třetiny ale Ústí přeřadilo na vyšší rychlostní stupeň, řádil především Martin Tůma, který si připsal dva góly a dvě asistence. Ten se výrazně podílel na výhře hostů 7:2.

„V Ústí jsme měli problémy s ledem, takže ráno odpadlo rozbruslení. V první třetině jsme trochu tahali nohy, bylo štěstí, že jsme ubránili oslabení, podržel nás také gólman,“ hodnotil asistent trenéra Čalouna Vladimír Machulda. „Od druhé třetiny jsme ale dominovali a zaslouženě vyhráli,“ dodal.

„Odehráli jsme dobrou první třetinu. Bohužel si myslím, že měla skončit jinak, než 2:2. Dostali jsme dva hloupé góly a sami jsme neproměnili řadu příležitostí. Od druhé třetiny se Slovan zlepšil. Udělali jsme několik faulů, za které jsme byli potrestáni,“ komentoval domácí kouč Jiří Kudrna. A pokračoval: "Od poloviny zápasu bylo na ledě jen jedno mužstvo a to byl Slovan. Dnes jsme dostali velkou lekci. Za ty dvě třetiny musím říci, že z naší strany to bylo špatné. Nedokázali jsme s výsledkem nic udělat a vyloženě jsme se dnešním zápasem protrápili. Takový výsledek je pro nás nepřijatelný a musíme se nad sebou zamyslet.“