Domácí začali v první střídání aktivně, ale postupně měli na svých hokejkách kotouč čím dál méně a opticky byli lepší hostující hráči. Napomohlo tomu i časté vylučování domácích hráčů. Modrožlutý brankář Brugioni řešil z počátku zápasu hodně ošemetných situací.

Úvodní tlak hostů Benešov přestál a vytvořil si pár dobrých příležitostí ve své přesilové hře, ale úspěšný byl až před koncem první třetiny Tadeáš Kočí. Ten využil zmatku před boleslavskou brankou a dorazil střelu Kaňky.

Když už se schylovalo ke konci třetiny upláchl Michal Holeš společně s Davidem Starcem do úniku dva na jednoho a prvně jmenovaný prostřelil hostujícího brankáře mezi betony.

Druhá třetina začala výborně pro benešovské hráče. Fedoročko sice upadl na buly vzad, ale i v sedě dokázal založit útok na Holeše, který zpětnou přihrávkou našel Lukáše Holánka, který napálil touš do šibenice.

Lvi byli při chuti a Bruslaři v této chvíli více seděli na trestné lavici, než hráli na ledě. Při další přesilové hře si vyměnili puk Starec s Holešem, a střílený puk na branku druhého jmenovaného umístil krásnou tečí a svým druhým gólem večera mimo dosah brankáře Tadeáš Kočí.

Uspokojení modrožlutí začali předvádět hru, která spěla k rychlému vyrovnání. Hráli hokej nahoru dolů a začali být zbytečně nedisciplinovaní. Zbytečné fauly však hosté začali trestat.

A byli to branky jako přes kopírák. Nejprve střelu Vondrlíka dorazil za do té doby bezchybného Brugioniho Libor Bartoš. O dvě minuty později už svítila na tabuli u hostujícího týmu dvojka. To opět z dorážky skóroval Pavel Vajsejtl, když využil závaru před brankou Lvů.

Do kabin se šlo, jako v první třetině, s dvoubrankovým náskokem pro Benešov. Modrožlutí celkem zkušeně hlídali v třetí třetině náskok. Pár šancí hosté měli, ale vše řešila obětavá obrana s Brugionim.

Pět minut před koncem Tadeáš Kočí po nahrávce Kaňky a Sládka zkompletoval hattrick a na led benešovské arény po dlouhé době létaly čepice. Hosté sice odpověděli ihned vzápětí, když naposledy domácího brankáře překonal Pavel Vajsejtl, to už byla ale jen kosmetická úprava skóre, a tak se Lvi mohli po dlouhých čtyřech zápasech radovat z výhry.

„Na naší straně bylo hodně vyloučení, kvůli tomu jsme obdrželi dva góly v oslabení. Dělali jsme i spoustu individuálních chyb,“ pojmenoval hlavní příčiny porážky vedoucí béčka Mladé Boleslavi Milan Ficek.

Potvrdit tři body můžou Benešovští již za týden, kdy opět na svém ledě přivítají Žabonosy. Boleslavský B tým čeká zápas v Čáslavi. Ta je zatím v čele tabulky a první vzájemné utkání v Boleslavi vyhrála. „Čáslav má rychlé hráče, takže bude potřeba přes týden hodně bruslit. Dále rozebereme chyby u videa,“ nastínil přípravu na příští zápas Milan Ficek.

Benešov – Mladá Boleslav B 5:3

Branky a nahrávky: 18. Kočí (Kaňka, Fedoročko), 20. Holeš, 22. Holánek (Holeš, Fedoročko), 26. Kočí (Holeš, Starec), 55. Kočí (Kaňka, Sládek) – 34. Bartoš (Vondrlík, Trégl), 36. Vajsejtl (Bartoš, Kollman), 27. Vajsejtl (Kollman). Vyloučení: 11:9, navíc Ficek (MBL) trest do konce utkání za nesportovní chování. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0.
Benešov: Brugioni – Janáč, Bursík, Rittig, Fedoročko, Korvas, Zderadička – Formánek, Dušek, Janák – Starec, Holánek, Holeš – Sládek, Kaňka, Kočí.
Boleslav: Vích (Kořínek) – Holoubek, Marček, Bartoš, Bílek, Kadeřábek, Franc – Christov, Ficek, Vondrlík – Kollman, Trégl, Mareš, Protivný, Vajsejtl, Rovný – Kysela.

Michal Holeš, Michal Konvalina