Na Lapači se z obou stran hrál útočný hokej, v koncovce se však projevila vyšší kvalita domácích. Zatímco Benátky své šance nedokázaly využít, Valaši si už v první třetině vytvořili dvougólový náskok. Na průběžných 1:3 z pohledu hostů sice v přesilové hře dokázal snížit obránce Mikyska, to ale bylo z jejich strany vše. Vsetínští ještě navýšili své vedení a závěr zápasu si pohlídali.

„Jsme rádi, že jsme natáhli sérii výher. Utkání nebylo jednoduché, ale bylo důležité, že jsme dali góly. Takový moment utkání, kdy se to mohlo zdramatizovat, bylo vyloučení Tomáše Frola na pět minut, kdy soupeř hned po dvaceti sekundách dal branku a měl další čtyři a půl minuty přesilovku za stavu 3:1. Myslím si, že jsme to dobře odbojovali, odbránili, a když jsme dali čtvrtý gól, tak jsme měli zápas už pod kontrolou. Dovedli jsme jej do zaslouženého konce a vyhráli za tři body. V neděli si odpočineme a pak se budeme připravovat na středeční velmi náročný zápas v Jihlavě,“ řekl trenér Vsetína Luboš Jenáček.

„Myslím si, že jsme dobře začali. Je škoda prvního gólu. Ten si, myslím, domácí uklidnil a dostali se do pohody, a pak se samozřejmě rozehráli a mají dobrý tým, a to ukázali,“ hodnotil benátecký trenér Jiří Kudrna. „Myslím si, že jsme tady bojovali. Přijeli jsme s mladým týmem a bojovali jsme hodně. Bohužel, mrzí nás, že jsme měli hodně vyloučených a dostali jsme tři góly v oslabení, a to je proti takovému soupeři, jako je Vsetín, moc,“ pojmenoval největší problém svého týmu. „Dnes byl proti nám kvalitní a těžký soupeř. Myslím si, že domácí zaslouženě vyhráli, ale já našim mladým hráčům nemůžu nic vytknout. Myslím si, že jsme se do konce rvali o co nejlepší výsledek a je jenom škoda, že jsme nedokázali na konci zužitkovat více příležitostí,“ uzavřel hostující trenér.

Michal Konvalina