Ml. Boleslav – Chomutov 4:1


Branky: 24. Lukáč (Fiedler, Šebesta), 40. Eiselt (Mikulík, Handlovský), 52. Rumpel (Drábek, Sýkora) . Rozhodčí: Pešina, Fraňo, Hejduk, Křivský. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 3561. Třetiny: 0:0, 2:0, 2:1.

BK Mladá Boleslav: Šindelář - Bauer, Drábek, Jindra, Lukáč, Kolafa, D. Mazanec, Mocek, Schnabel - Nouza, Král, Gombár, Fiedler, Boháč, Šebesta, Mikulík, Šindel, Eiselt, Rumpel, Sýkora, Handlovský. Trenér Petr Kaňkovský.

KLH Chomutov: Horčička - M. Mazanec, Ťupa, Bombic, Trefný, Kolda, Černý, Chatrnúch, Všetečka - Boušek, Šíp, Polodna, Jíra, Heinisch, Mikšovic, Jeslínek, Tauš, Hašek, Polanský, Charousek, Havlůj. Trenér Martin Pešout.

Po lítém boji v prvním utkání, které rozhodly samostatné nájezdy ve prospěch boleslavského týmu, se očekával i ve druhém duelu nelítostný souboj.
V úvodu utkání měli navrch více hosté. Jenže oba brankáři chytali spolehlivě, a tak se v první části nepodařilo ani jednomu ze soupeřů skórovat.
Boleslav využila v úvodu druhé třetiny přesilovku a šla do vedení. Od modré napřáhl obránce Lukáč a protože měl Horčička zakrytý výhled, skončil kotouč za jeho zády.

Ve 30. minutě vyzval ke skórování Mazanec domácího kapitána Krále, jenže ten z dobré pozice mířil vysoko.
Ve 37. minutě „namazal“ domácí Rumpel Bouškovi, ale ten z dobré pozice přestřelil branku. Minutu poté mohl Rumpel svou chybu napravit. Proháčkoval se až před Horčičku, ale jeho střelecký pokuch chomutovský gólman vytěsnil.

Domácí udeřili krátce před sirénou druhé části podruhé. Do konce zbývalo šest vteřin, když při signalizovaném vyloučení hostů zamířil přesně Eiselt.
V 52. minutě po Drábkově nahození Sýkora ještě na Horčičku nevyzrál, ale vyražený puk nasměroval do prázdné branky Rumpel a dal tak výsledku důležitou pojistku.

Jenže Chomutov se nevzdal. Nejprve nastřelil Kolda tyčku, ale v 57. minutě už hosté skórovali. Nenápadná střela Charouska skončila v horním růžku Šindelářovy branky.

Boleslav však dokázala brzo odpovědět. Chomutov hrál oslaben za příliš mnoho hráčů na ledě a zapomenutý Eiselt neměl problémy z umístěním kotouče za Horčičkova záda.

Boleslav tak vede v sérii 2:0 na zápasy a má bitvu o baráž do extraligu báječně rozehránu. Nyní se bude hrát dvakrát v Chomutově.

Leo Gudas, asistent trenéra BK Ml. Boleslav: „Jsme samozřejmě rádi, že jsme vyhráli, ale série pokračuje dál a musíme být hlavně psychicky odolní. V záběru se mi nelíbily některé zákroky chomutovských hráčů.“

Martin Pešout, trenér Chomutova: „My jsme velmi dobře začali první desetiminutovku, ale neproměnili šance. Rozhodla první branka domácích, která na nás měla nepříjemný dopad.“