Dotazovaným osobnostem jsme položili dvě otázky.
1. Jak jste sledoval a prožíval boj hokejistů o extraligu?
2. Myslíte si, že se může Mladá Boleslav usadit v extralize natrvalo?

Pavlín Jirků – bývalý fotbalový rozhodčí
1. Osobně jsem se zúčastnil pouze sedmého zápasu s Brnem, ale úsilí hokejistů o postup jsem bedlivě sledoval. Je úžasné, že v Mladé Boleslavi budou obě nejvyšší soutěže v nejsledovanějších sportech.
2. Bude to určitě náročné, udržet ve městě obě soutěže. Věřím ale, že to vedení klubů zvládnou po ekonomické i sportovní stránce, a že obě soutěže zůstanou v Mladé Boleslavi natrvalo.

Jan Smutný – náměstek primátora
1. Já jsem byl přítomen i na barážových zápasech na ústeckém ledě a všechny zápasy jsem naplno prožíval srdcem Boleslaváka.
2. Já věřím, že když se člověk pro něco nadchne, tak potom dokáže divy. Myslím si, že pokud bude mít klub dostatečnou podporu tak ta snaha o udržení extraligy a stabilizaci kádru bude úspěšná.

Vlastimil Volf – ředitel gymnázia Dr. Pekaře
1. Byl jsem spíše v roli vzdáleného pozorovatele. Na zápasech jsem nebyl, ale výsledky hokejistů jsem sledoval a veškeré dění okolo hokeje registroval.
2. V dnešním vrcholovém sportu záleží ze všeho nejvíc na penězích. Pokud se klubovému managementu podaří zajistit dostatek finančních zdrojů, pak extraliga v Mladé Boleslavi zůstane.

Josef Dufek, prezident FK Mladá Boleslav
1. Mně vůbec hokej není cizí a jsem rád, že hokejisté postoupili. Ukazuje se, že cesta, která byla v podpoře hokeje a fotbalu nastoupena v minulosti na radnici, nese své ovoce, stejně jako je třeba si vážit podpory firmy Škoda Auto.
2. Smekám před Janem Plachým, který dokázal bez uspěchanosti dotáhnout hokej do nejvyšší soutěže. Myslím, že Ústí nebylo dobře na extraligu připravené a že vedení boleslavského hokeje dokáže stabilizovat výkonnost a zvládne i ostatní momenty, aby extraliga hokeje v Mladé Boleslavi zůstala.

Petr Plintovič – moderátor rádia Jizera
1. Celou sezonu jsem se snažil na domácích zápasech nechybět, ale ne vždy mi to časově vyšlo. Z postupu jsem měl obrovskou radost. Ta parta hokejistů, která se tady v Boleslavi vytvořila si postup určitě zasloužila.
2. Nejvíc asi bude záležet na první sezóně. Klíčové bude nesestoupit. Podobně jako se to podařilo v první sezoně boleslavským fotbalistům. Myslím si, že pokud se bude pracovat na stabilizaci a vhodném posílení kádru, určitě by Boleslav mohla být do dvou let v play–off.

Robin Povšík – městský zastupitel
1. Já jsem hokejistům moc fandil. Také proto, že můj kamarád je spolumajitelem hokejové Slavie, tak se těším až jim to Boleslav natře.
2. Věřím, protože narozdíl od arogantního přístupu ústeckých se dělá v Boleslavi hokej s rozumem a s pokorou což znamená, že i srdcem. A kde je hodně srdce, tam věci fungují. Věřím, že město a sponzoři dokáží klubu vytvořit dobré podmínky.

Jiří Macek – šéfredaktor Boleslavského deníku
1. Bedlivě na on-line přenosu na webu Boleslavského deníku. Tedy s nasazením jsem fandil za plného pracovního nasazení.
2. Určitě. Uvidíte, jak celá hokejová republika bude koulet očima.

Již tento pátek v 11.00 se uskuteční na webu boleslavky.denik.cz on–line rozhovor se sportovním ředitelem BK Mladá Boleslav Jaromírem Šindelem, který bude odpovídat na dotazy čtenářů Boleslavského deníku. Svoje dotazy týkající se nedávno skončené baráže proti Ústí a příprav na extraligovou sezonu posílejte pomocí webových stránek boleslavsky.denik.cz/sindel nebo e–mailem na boleslavsky@denik.cz.