Domácí hokejisté do utkání I. hokejové ligy vstupovali jako favorité, ale v prvních dvou třetinách tuto roli nepotvrdili.


V první třetině se trefil už v 10. minutě pouze havířovský Sochorek a stanovil tak hubené skóre první části.


Hned v úvodu druhé třetiny zvýšil vedení hostů Vala, vyhnal tím z branky Šindeláře, kterého nahradil Růžička a ztráta bodů pro domácí ve Zastopramen areně začala být aktuální.


K obratu zavelel kanonýr Nouza, který se stal hrdinou utkání, když vstřelil tři branky. Jeho gól z 26. minutě znamenal snížení, ale hosté udeřili potřetí, když Růžičku překonal Giesel. Tři minuty před koncem druhé třetiny Handlovský znovu snížil na rozdíl branky.


Ve třetí třetině však Boleslavští zabrali na plné obrátky. Dokázali využít přesilových her a zejména brilantní střelecký výkon podal Nouza. Ten po vyrovnání skóre Eiseltem dvěma góly dostal soupeře do kolen.


Trenér domácího týmu Jan Votruba byl krajně nespokojen s výkonem svých svěřenců v první třetině. „V závěrečné třetině jsme podali kvalitní výkon a zaslouženě vyhráli. Mrzí mě, že nedokážeme odehrát utkání bez výpadku v některých třetinách,“ řekl k výkonu boleslavského týmu jeho kouč Jan Votruba.


Branky a nahrávky: 26. Nouza (Mikulík), 38. Handlovský (Gajovský), 45. Eiselt (Nouza), 47. Nouza (Eiselt), 54. Nouza (Eiselt) - 10. Sochorek (Škoda), 22. Vala (Seman), 33. Giesel (Hulva). Rozhodčí: Vampola. Špringl. Vyloučení: 5:6. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváků: 1200. Třetiny: 0:1, 2:2, 3:0.


Boleslav cestuje v dalším kole ve středu 28. listopadu na led Třebíče.