Brno - Mladá Boleslav 4:2

V souboji dvou adeptů na postup do extraligy ledního hokeje vyhráli domácí zásluhou tříbrankové smršti ve třetí třetině. Hrálo se před nabitými tribunami, kde vítězství domácích slavilo šest a půl tisíce diváků.

Boleslav byla lepší první dvě třetiny a vedla 2:1. Jenže dvojnásobné oslabení hned v úvodu závěrečné části znamenalo dokonalý obrat. Hosté dvakrát inkasovali a v závěru už nedokázali odvrátit prohru. V 54. minutě je dorazil Staněk.

Boleslav měla výraznou oporu v kapitánu Richardu Královi, který dal obě branky a navíc připravoval spoluhráčům další šance. Ty však zůstaly nevyužity. Jenže boleslavský kapitán musel předčasně do sprch, když se dostal do potyčky s domácím Čechem a oba kohouti tak utkání nedohráli. Trest do konce utkání dostal i Mazanec.

Branky: 13. a 54. Staněk, 41. Mikel, 42. Lhotský – 15. a 34. král. Rozhodčí: Minář. Vyloučení: 3:7, navíc Čech (Brno) – Král, Mazanec (oba Boleslav) 5 minut + do konce utkání. Využití: 2:2. Diváků: 6.427. Třetiny: 1:1, 0:1, 3:0.
Ml. Boleslav: Šindelář – Bauer, Jindra, Lukáč, Macháček, Mazanec, Mocek, Tondr – Rumpel, Král, Gombár – Nouza, Mikulík, Eiselt – Gajovský, Rod, Handlovský – Sedlák, Kopecký, Beck. Trenéři Jan Votruba a Leo Gudas.