V domácím dresu se představili navrátilci z hostování – Wagenhoffer a Sýkora. Favorizovaná Boleslav smetla outsidera už v první třetině. Hosté sice dokázali vyrovnat na 1:1, ale branková smršť pěti branek v rozmezí tří minut poslala Šumperk do kolen. Po páté brance znechuceně opustil branku hostů Hylák a přenechal své místo Tihlářovi, který se prezentoval v dalším průběhu hry několika úspěšnými zákroky.

Závěr první třetiny byl okořeněn pěstním soubojem mezi domácím Nouzou a hostujícím Ondráčkem. Nejhůře však z toho vyšel domácí obránce Bauer, který byl nepochopitelně vyloučen na 5 minut a do konce utkání, ačkoli nebyl přímým aktérem bitky.

Ve druhé třetině brankostroj domácích ustal. Měli sice územní převahu, ale v koncovce nebyli důrazní, a tak dali hostům šanci ke snížení Kovářem ve dvojnásobném oslabení. Těsně před závěrem druhé třetiny však domácí Mikulík přidal sedmou branku.

Třetí třetina se dohrávala spíše z povinnosti. Domácí pod dojmem vysokého vedení ubrali na důrazu a jeden z nejslabších soupeřům, který se na boleslavském ledě objevil, tak po debaklu z první třetiny odjel nakonec s důstojnou porážkou.

Jediným vzruchem poslední části byla další pěstní bitka několik vteřin před koncem utkání, jejimiž aktéry byli znovu hostující Ondráček a domácí Wagenhoffer. Oba byli potrestáni nejen pěti minutami, ale mohli odkráčet i předčasně do sprch.

Samostatnou kapitolou byly verdikty rozhodčího Pešiny, který rozdal spoustu trestů nejen na dvě minuty, ale i pěti a desetiminutové a do konce zápasu. Trestná lavice na obou stranách tak vůbec nevychladla.

Branky: 3. a 13. Gombár, 15. a 39. Mikulík, 14. Kuchejda, 15. Král, 16. Nouza – 10. Horčička, 33. Kovář. Rozhodčí: Pešina. Diváků: 1540. Třetiny: 6:1, 1:1, 0:0.

Ml. Boleslav: Šindelář – Bauer, Jindra, Lukáč, Macháček, Mazanec, Mocek, Wagenhoffer – Sedlák, Král, Gombár – Nouza, Mikulík, Eiselt – Gajovský, Rod, Handlovský – Rumpel, Kopecký, Kuchejda – Sýkora. Trenéři Jan Votruba a Leo Gudas.

V dalším utkání I. hokejové ligy se představí Mladá Boleslav 5. prosince v Ostravě.