Mladoboleslavský klub se po uplynulé sezoně rozloučil s devíti hráči – nejcitelnější ztrátu znamenal odchod nejproduktivnějšího muže Róberta Lantošiho i dalších útočníků Ondřeje Romana a Mattiho Järvinena.

Právě jejich ofenzivní produkci by se měli pokusit nahradit Dominik Lakatoš a Steve Moses, největší ryby, které Mladá Boleslav ulovila na přestupovém trhu.

Lakatoš přichází k bruslařům s pověstí produktivního hráče, který se může pro tým roztrhat a neváhá se za něj poprat. Jenže jeho povaha může být někdy i problematická. Vždyť se stačí podívat na aktuální sezonu. Lakatoš jako kapitán posbíral ve Vítkovicích 29 bodů za 44 zápasů a stal se nejproduktivnějším hráčem ostravského celku.

Jenže od 45. kola už si nezahrál a v sestavě chyběl i v průběhu předkola play-off proti Hradci Králové, které Vítkovice prohrály 0:3 na zápasy. Hovořilo se o Lakatošově konfliktu v týmu a kapitán mužstva později ani netrénoval se svými spoluhráči.

Jeho odchod byl tedy logicky na pořadu dne. Lakatoš, který v minulosti nastupoval i za reprezentaci, se pokusí svoji kariéru znovu nastartovat v Mladé Boleslavi, kde by se měl stát jasným ofenzivním lídrem.

Nebezpečnou dvojici by mohl utvořit s Američanem Stevem Mosesem, který se připravuje na svůj druhý ročník v české nejvyšší soutěži. Ten první strávil v Kometě Brno a se 20 nastřílenými góly se rovnou zařadil mezi nejlepší střelce ligy. V Kometě byl ve střílení gólů vůbec nejúspěšnější a v bodové produktivitě (33) mu patřilo čtvrté místo. Moses tak dost možná ještě o kousek předčil očekávání, která si přenesl ze svých předchozích působení ve Finsku a Švýcarsku.

Útočné posily ale lovila Mladá Boleslav i u dalších extraligových konkurentů. Z Plzně přivedla Fina Aleksiho Rekonena, který na západě Čech strávil poslední dvě sezony. V té první zazářil 34 body a jen o jeden gól zaostával za nejproduktivnějším Petrem Kodýtkem, letos pak zvolnil na 28 bodů a v klubovém bodování byl čtvrtý. I tak by ale měl bruslařům, kteří se směrem vpřed trápili, pomoct se střílením gólů.

Totéž si vedení klubu slibuje i od Petra Čajky, který strávil většinu své kariéry ve Švýcarsku, a českým fanouškům proto zůstává poněkud neznámým. Ve švýcarské nejvyšší soutěži posbíral v této sezoně 5 bodů během 42 utkání a svoji produkci bude chtít teď rozšířit v české extralize.

Stejnou ambici má i Zdeněk Doležal. Odchovanec pražské Sparty se v naší nejvyšší soutěži dosud výrazněji neprosadil, má za sebou ovšem výbornou sezonu v Chance lize. V dresu Prostějova posbíral 44 kanadských bodů a herní pohodu si chce přinést i do středočeského klubu.

Tam se jeho novým spoluhráčem stane i obránce Tomáš Havlín, který posílil bruslaře z Karlových Varů. Staronovým Doležalovým spoluhráčem by se pak mohl stát i zkušený forvard Jan Buchtele, který skončil ve Spartě a jehož jméno se hlasitě skloňuje právě s bruslaři. Potvrdí se tato spekulace?