Hokejisté Mladé Boleslavi si letošní charitativní zápas vybrali přímo perfektně. I když se jim nedaří a dosud zvítězili jen šestkrát, ve speciálních dresech předvedli zatím nejlepší výkon ročníku a na domácím ledě porazili Litvínov 5:0. Premiérově se v extralize prosadil Jan Závora, další góly přidali Róbert Lantoši, Tomáš Fořt, Matti Järvinen a Sebastian Malát a brankář Filip Novotný vychytal čisté konto.

Málokoho tedy asi překvapilo, o které dresy byl největší zájem. Za plných deset tisíc, kolik stála možnost „kup hned“, si fanoušci zakoupili uniformy Davida Bernada, patrona letošní charity, a střelců Lantošiho se Závorou.

Na šest a půl tisíce se pak vyšplhaly dresy brankáře Novotného a obránce Filipa Pyrochty, hranici pěti tisíc překonali ještě Fořt a Martin Pláněk a na pětitisícovce se zastavil trikot s číslem devět, který oblékl Vojtěch Hradec.

Ve výsledku se tak vybralo parádních 132 210 korun, které Bruslařský klub věnuje na podporu Asistenčního jednorožce. Tím je terapeutický kůň jménem Santa Sagitta, který navštěvuje v nemocnicích a hospicích zejména seniory. Terapeutický kůň už jednou navštívil i mladoboleslavskou Klaudiánovu nemocnici, s níž bruslaři dlouhá léta spolupracují.

„Mám rád tyhle akce. Škoda, že jich není víc, když to jde na dobrou věc. Škoda, že v těchto dresech nemůžeme hrát, když jsme vyhráli. Na příští domácí zápas bych hned vyjel v nich,“ vyprávěl bezprostředně po zápase brankář Novotný, kterému se zvláštní dresy se zelenými a černými pruhy zalíbily. Teď už budou dělat radost mladoboleslavským fanouškům.

Podaří se to i hokejistům, kteří se zatím nacházejí na úplném dně extraligové tabulky? Los jim do karet příliš nehraje. V pátek bruslaři přivítají doma druhou Spartu, v neděli pak zamíří na led šestého Liberce. Důležitý zápas pak čeká Mladou Boleslav v úterý, kdy se Středočeši představí na ledě dvanáctých Vítkovic.