Spolupráce mladoboleslavského hokejového klubu a Klaudiánovy nemocnice napsala v pátek už svoji šestou kapitolu. Zatímco v minulosti bruslaři nejčastěji podporovali konkrétní oddělení nemocnice, letos si zvolili příspěvek pro Asistenčního jednorožce. Tedy terapeutického koně, který navštěvuje pacienty v nemocnicích nebo hospicech.

Patronem zápasu se stal obránce David Bernad, který má ke koním blízko a v mládeži se musel rozhodnout, zda se bude věnovat právě hokeji, nebo parkuru. „Obojí stíhat nešlo. Hokej nakonec zvítězil a asi to tak bylo správně,“ vyprávěl devětadvacetiletý bek pro klubový web.

„Já mám koně jako relax, když máme nějaký čas nebo volno. Jezdím domů na jih Čech, kam se vracím hrozně rád. Mám tam rodinu, zvířata a právě koně. Sednout si na koně, jít někam do lesa a vyčistit si tam hlavu. Je prostě skvělé být součástí toho zvířete a dát mu prostor,“ dodal.

Možná i proto zmizel Bernadův dres z aukce, která poběží až do 4. prosince, jako první. Vítěz aukce s přezdívkou Roger si hraný trikot pojistil dopředu a zaplatil za něj pevně nastavenou částku deset tísc korun.

Po téměř čtyřech dnech od startu dražby byl jinak největší zájem o uniformu finského hokejisty Juhamattiho Aaltonena, která se zatím vyšplhala na částku 4 100 korun. Druhou nejvyšší částku zatím fanoušci nabídli za dres Róberta Lantošiho, konkrétně se jedná o 3 666 korun. V pondělí krátce před třetí hodinou odpolední činil celkový výtěžek aukce přes 65 tisíc.

Není divu, že mezi příznivci bruslařského klubu je o dresy zájem. Tápající Mladá Boleslav právě v černozelené sadě vyhrála první zápas po téměř měsíci, doma navíc slavila po dlouhých 51 dnech! A hned ve velkém stylu. Litvínov, který měl fantastický start do sezony, doma porazila 5:0.

„Mám rád tyhle akce. Škoda, že jich není víc, když to jde na dobrou věc. Škoda, že v nich nemůžeme hrát, když jsme vyhráli. Na příští domácí zápas bych hned vyjel v nich,“ vyprávěl po zápase brankář Filip Novotný, který v duelu vychytal svoje první čisté konto v sezoně.

Právě jeho dres se zatím vyšplhal na částku 2 200 korun. Dá se očekávat, že o něj ve zbývajících dnech ale bude ještě velký zájem.

Výtěžek aukce půjde stejně jako zisky z prodeje speciálních minidresů na projekt Asistenčního jednorožce. Po minulé sezoně daroval klub Klaudiánově nemocnici dva šeky v celkové částce 200 tisíc korun pro oddělení ARO a ORL. Dobrou věc podpoří s pomocí fanoušků i letos.