Rezerva fotbalového SK Lhota si přivezla k utkání III. třídy Kladenska do Vinařic zajímavou posilu známou v první řadě ze zimních stadionů – Milana Hniličku.

Sportovní ředitel a zároveň trenér BK Mladá Boleslav si zašel z kamarády zahrát fotbal a vyčistit hlavu od každodenních starostí spojených s vedením hokejového týmu.

„Občas si jdu s klukama zaběhat na trénink, tak jsem si zkusil i zápas,“ prozradil více o svém angažmá na zeleném pažitu bývalý hokejový brankář.

A na hřišti prokázal, co se o něm dlouho ví, že to s míčem hodně umí. Také jako hrotový hráč zařídil pokutový kop, z něhož poslal Chadima hosty do vedení. Domácí sice srovnali, ale ještě do pauzy strhl výhru na lhoteckou stranu Hanáček.

Kouče vítězů Jiřího Šnobla těšilo, že jeho tým přečkal nápor soupeře a také fakt, že nemusel na hřiště, byť byl v dresu. U Hniličky, jehož do té doby neznal, ocenil nejen fotbalové umění, ale také skromnost s jakou působil v kabině i na hřišti.

Může si tedy kouč zapsat do notýsku stálou posilu? „Nemám moc času, takže si myslím, že to byla spíše výjimečná akce,“ řekl Hnilička, který tak ukončil dohady o své fotbalové kariéře. „Pro kluky to je asi dobře, alespoň budou dávat více gólů, než se mnou v sestavě,“ dodal s úsměvem Hnilička.

JIŘÍ NAGY, JAROSLAV BÍLEK