Zítra se hraje v Ústí pátý duel v barážové sérii o hokejovou extraligu. Boleslavští hokejisté k němu odjíždějí s nadějným náskokem 3:1 na zápasy. Rozhodnout o postupujícím se proto může už zítra večer.

Nespornou zásluhu na slibné výchozí pozici má boleslavský útočník Jiří Gombár, autor vítězné branky v prodloužení čtvrtého utkání na boleslavském ledě.
„Byl to určitě můj nejdůležitější gól,“ přiznal po utkání šťastný střelec. Ten se prosadil v barážové sérii vůbec poprvé.
„Ještě není nic hotového. Vedeme sice 3:1, ale chybí nám ještě jeden krok a ten bude nejtěžší. Chceme vyhrát už v Ústí,“ poznamenal rozhodně Jiří Gombár.

Podle kapitána boleslavských hokejistů Richarda Krále pojede Boleslav do Ústí se zajištěnou obranou a trpělivě čekat na brejkové příležitosti. „Musíme se vyvarovat zbytečných vyloučení,“ vystihl správně Král, který se podílel svou přihrávkou Gombárovi na vítězné brance v prodloužení.

Právě vyloučení v rozhodujících okamžicích zápasu se mohlo stát Boleslavským osudné. V prodloužení totiž dvakrát hráli v oslabení a dali tak soupeři šanci vstřelit vítězný gól.

Boleslavští hokejisté jsou v obrovské psychické výhodě. Ústí nezbývá, než věřit v obrat. Po zítřejším utkání, pokud už nepadne rozhodnutí, by se série vrátila v pondělí do Mladé Boleslavi.

Smutným okamžikem boleslavského utkání byl nedovolený zákrok ústeckého Pazourka na domácího Schnabela. Ten si po nárazu na mantinel zranil ruku, kterou zdobí sádra.