Góly – koření hokeje. Kdo jich dá víc vyhraje. Diváci se na ně těší. Ten pocit radosti, když se vaši miláčci trefí do černého.

Mladoboleslavští hokejoví fanoušci si však v pěti domácích zápasech mohli gól zakřičet pouze šestkrát. V každém extraligovém zápase jednou. Pouze ve vítězném zápase se Znojmem dvakrát. Ale také pro hostující střelce je boleslavské kluziště zakleté. V pěti zápasech se hosté radovali vždy ze dvou přesných zásahů. Výjimkou je opět jenom Znojmo, které se v Boleslavi netrefilo vůbec, stejně jako na Kladně.

Zdá se tedy, že Metrostav aréna je rájem brankářů, kteří si v Boleslavi lepší svá čísla do statistik v kolonce průměru obdržených branek.
V Mladé Boleslavi padlo během pěti zápasů pouhých čtrnáct gólů. V pomyslné tabulce je tedy boleslavský stadion poslední. Před ním je o jediný gól sparťanská Tesla aréna, ale tam se hrálo o dva zápasy méně.

Naopak nejvíce spokojené fanoušky mají v Plzni. Nejenže Strakovo komando sbírá body jak na běžícím pásu a v ligové tabulce je na druhém místě
za Slávií, ale 43 gólů během pěti zápasů je úctyhodná střelecká porce. Průměr 8,6 branek na zápas je vypovídající. Co na tom, že patnáct z nich bylo do domácí sítě, když Plzeň doma ještě neprohrála.

Ale vzpomeňme na druhé extraligové kolo, kdy Plzeň dala v Boleslavi jenom dva góly. Hráči Boleslavi dali v deseti zápasech sedmnáct branek – venku jedenáct, doma pouhých šest.

Je Metrostav aréna pro střelce zakletá?

Vstřelené góly na extraligových stadionech:
StadionPočet branekPrůměr
Plzeň 43 8,6
Č. Budějovice396,5
Slavia355,8
Znojmo 32 6,4
Litvínov 30 6,0
Třinec295,8
Kladno 285,6
Liberec 28 5,6
Zlín 275,4
Pardubice 24 6,0
Karlovy Vary 23 4,6
Vítkovice 19 3,8
Ml. Boleslav 14 2,8