Dvacátého července nastoupili hokejisté Slovanu Ústí k prvnímu tréninku na ledě. Trenéři Miroslav Mach, Jiří Merta a Jaroslav Roubík měli k dispozici přes třicet hráčů. Mezi nimi byla i čtveřice z Mladé Boleslavi. Brankář Radek Haas a útočníci Jan Grim, Vladislav Houška a Petr Maršoun. Haas a Grim nastoupili v přípravném zápase proti Kolínu.

Gólman Radek Haas byl na zápas Ústí s Kolínem nominovaný jako jednička. „Před utkáním jsem byl nervózní, byl to můj první zápas po asi čtyřech měsících. Musím říct, že jsem se moc těšil,“ poznamenal Haas. Premiéra v novém klubu však neprobíhala podle jeho představ. Během prvních čtyř minut inkasoval dvě branky a třetí ve třinácté minutě. Slovan rychle prohrával 0:3.

Kolín, nováček Chance Ligy, si vybudoval v první třetině vedení, které ve zbytku duelu kontroloval. „Rychlé branky výrazně ovlivnily přinejmenším první třetinu, možná i celý zápas,“ vrátil se ke klíčovému momentu Haas. Jeho spoluhráči se dokázali prosadit až na konci druhé třetiny, po pěkné individuální akci snížil kapitán Ústí Tomáš Čermák. Slovan prohrál v přípravném zápase s Kolínem 1:3.

Brankář Radek Haas spolu s dalšími hráči z Mladé Boleslavi působí v Ústí nad Labem formou střídavých startů. Bruslaři odehrají svůj první zápas v úterý 4. srpna, kdy nastoupí proti Karlovým Varům.