O něco více, než si byli ochotni fanoušci mladoboleslavského hokeje připustit, trápil v pondělním zápase domácí hokejisty předposlední celek tabulky z Mostu.

„Zápasy s těmito týmy nejsou vůbec jednoduché. Navíc my jsme velmi špatně odehráli první třetinu," řekl k úvodu zápasu, kdy Most dokonce na ledě favorita vedl 2:1 útočník David Vrbata. „Pak jsme ale stáhli hru na tři pětky a to nás nastartovalo. Podařilo se nám dát další branky a soupeři odskočit, což bylo rozhodující," dodal také Vrbata.

Ten sám jeden z gólů dal a za rozhodnutého stavu mohl přidat i další. „Je pravda, že tam byly ještě nějaké zbytečné nahrávky navíc, ale to snad není za takového stavu zakázané," komentoval s úsměvem další promarněné příležitosti.

Boleslav tímto zápasem zahájila čtyřzápasovou šňůru domácích mačů. Už ve středu se ve městě automobilů představí Ústí, v sobotu Havířov a příští středu přijede Olomouc.

Ve stejné roli jako Most v Boleslavi se bohužel ukázali hokejisté Benátek na ledě favorizované Olomouce. Pro benátecké by bylo nejlepší, kdyby Hanáci na prvoligové mapě soupeřů chyběli. Od sezóny 2011 / 12 utržily Benátky na Hané třetí podobný debakl. Předloni 1:8, vloni 0:9 a nyní 2:8. Benátky prohrávaly už od třetí minuty, kdy se trefil Švaňhal, po první třetině byl stav 3:0 pro domácí Kohouty.
Ti v poklidu přidávali další branky. Za Benátky se trefili Klimt a Mikyska.

BK Mladá Boleslav – HC Most 8:3

Branky a nahrávky: 9. Lenc (Koudelka, Mikulík), 21. Pabiška (Nouza), 26. Broš (Výborný, Vrbata), 38. Vrbata (Broš), 44. Broš (Jindra), 52. Broš (Žabka, Klimenta), 53. Výborný (Nouza), 59. Koudelka (Mikulík, Lenc) – 16. Smolka, 20. Tauš (Bojer, Smolka), 33. Tauš (Hora). Rozhodčí: Talpa – Beneš, Krátký. Vyloučení: 6:8, navíc Tauš (M) 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2405. Střely na branku: 48:23.
Boleslav: Valent – Němeček, Toman, Bohunický, Jindra, Protivný, Žabka, Kurka – Nouza, Výborný, Pabiška – Vrbata, Broš, Klimenta – Mikulík, Koudelka, Lenc – Rys, Jiránek, Demel – Podsedníček.
Most: Nechvátal – Drtil, Čížek, Strejček, Charousek, Slavík, Kasal, Hora – Andres, Smolka, Slavíček, Bojer, Tauš, Zavřel, Písařík, Kafan, Sedláček, Nedrda, Koudela.

HC Olomouc – HC Benátky nad Jizerou 8:2

Branky a nahrávky: 3. Švaňhal (Kucharczyk, Ovčačík), 12. Kadela (Kindl, Kucharczyk), 17. Pekr (Knotek, Bartoň), 28. Jergl (Selingr, Diviš), 30. Řípa (Vodný, Janáček), 32. Herman (Knotek, Pekr), 45. Švaňhal (Kindl, Ovčačík), 48. Ovčačík (Řípa, Rác) – 37. Klimt (Bortňák), 57. Mikyska (Jech, Vařecha). Rozhodčí: Jeřábek ml. – Adamec, Poruba. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0.
Olomouc: Vošvrda – Bartoň, Ondrušek, Jaroměřský, Janáček, Kadela, Ovčačík, Škůrek – Pekr, Knotek, Herman – Rác, Řípa, Vodný – Kucharczyk, Švaňhal, Kindl – Jergl, Diviš, Selingr.
Benátky: Stejskal (29. Jelínek) – Ulrych, Jánošík, Pyrochta, Vitásek, Jandejsek, Pabiška – Jonák, Skořepa, Skalický – Klimt, Bortňák, Psota – Dlouhý, Špaček, Vařecha – Jech, Mikyska, Maďar.