Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

a poskočili na druhé místo

Mladá Boleslav - Boleslavští hokejisté potvrdili domácí barážou neporazitelnost, když zdolali Hanáky.

2.4.2013 1

Baráž o extraligu, 5. kolo: BK Mladá Boleslav - HC OlomoucFoto: Jan Pavlíček

BK Mladá Boleslav – HC Olomouc 4:2

Hokejisté Mladé Boleslavi porazili v 5. kole baráže o extraligu Olomouc 4:2. Středočeši vyhráli i třetí zápas doma za sebou, připsali si během této série osm bodů a posunuli se na druhou postupovou příčku průběžné tabulky. Dvě trefy vítězů obstaral Lukáš Pabiška, kapitán David Výborný si připsal tři finální nahrávky. Olomoucký gólman Libor Kašík v 21. minutě po třech inkasovaných gólech střídal.

Mladé Boleslavi se v sezoně proti Olomouci nedařilo. Před dnešním vzájemným duelem uhrála s Hanáky jen dva body z 15 možných. Zřejmě i proto trenéři navzdory předchozím výhrám nad Libercem a Chomutovem pozměnili složení útoků a beze změn zůstala jen první formace.

Aktivnější domácí se prosadili už ve čtvrté minutě – Výborný zpoza branky přihrál na modrou Němečkovi, jehož střelu usměrnil Pabiška. Stejný hráč v 11. minutě zvýšil na 2:0, když při přesilovce využil přesnou přihrávku Výborného brankovištěm a zametl puk do odkryté části branky. V závěru první třetiny při další přesilovce Vrbata trefil horní tyč.

Nevyužitá šance domácí nemusela mrzet, protože pokračující početní výhodu využili krátce po přestávce. Kašík zaváhal při střele Demela a po třetím inkasovaném gólu přenechal místo náhradníkovi Halászovi.

Ještě v průběhu prostřední dvacetiminutovky se ale Olomouc vrátila do hry. Nejprve ve 23. minutě Králík snadno doklepl puk do prázdné branky po akci Ministra, a přestože vzápětí hosté nevyužili dlouhou přesilovku pět na tři, kontaktního gólu se přece dočkali. Vodný v 37. minutě čekal před brankovištěm a po přihrávce Janáčka překonal Valenta, který v boleslavské brance opět zastoupil nemocnou jedničku Willa.

Hosté ve třetí části cítili šanci na vyrovnání, ale Vodný s Kolouchem nevyužili nadějné šance a domácí naopak potvrdili, že se mohou spolehnout na přesilovky. Vyloučený Kříž vydržel na trestné lavici jen deset vteřin, než využil třetí boleslavskou početní výhodu v zápase Nouza.

Pět minut před koncem mohl zdramatizovat závěr Ministr, který se protáhl mezi obránci, ale Valent jeho sólo zneškodnil a Boleslav už si pak třetí výhru v řadě pohlídala.

Branky a nahrávky: 4. Pabiška (Němeček, Výborný), 11. Pabiška (Výborný, Nouza), 21. Demel (Mikulík, Němeček), 51. Nouza (Toman, Výborný) – 23. Králík (Ministr), 37. Vodný (Janáček, Diviš). Rozhodčí: Minář, A. Jeřábek – Ondráček, Bejček. Vyloučení: 5:5. Využití: 3:0. Diváci: 3730.
Boleslav: Valent – Jindra, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Žabka, Bohunický – Mikulík, Koudelka, Demel – Pabiška, Výborný, Nouza – Hrdel, D. Vrbata, Kafka – Rys, Jiránek, Ondřej.
Olomouc: Kašík (21. Halász) – Bartoň, Ondrušek, Kříž, Staněk, Kadela, Valenta, Janáček, Lhotský – Diviš, Řípa, Kucsera – Rác, Kolouch, Vodný – Kucharczyk, Herman, Selingr – Králík, Ministr, Lehečka.

2.4.2013 VSTUP DO DISKUSE 1
Ilustrační snímek.

KRÁTCE: Skatepark ničí vandalové

František Hakl s trofejí pro mistry světa v malém fotbale, kterou s českou reprezentací vybojoval v Tunisku.

Zlatý šampion Hakl věří, že vítěznou atmosféru přenese i do Benátek

Krize krajské koalice dospěla na ostří nože. Silná slova mohou vystřídat činy

Střední Čechy – Vydrží, nebo lze očekávat změny? Řeč je o pevnosti aktuální středočeské koalice, v jejímž případě se zdá, že navenek vyvřelo dlouhodobější napětí. A vlastně i spory.

V odvětě český tým gól Rusům nevstřelil

Mladá Boleslav /FOTOGALERIE/ - Odveta přípravného utkání reprezentací do 21 let se hrála ve středu večer v Mladé Boleslavi. Češi tam prohráli s Ruskem 0:7.

ON-LINE: Ptejte se Pavla Petra

Sportovní rozhlasový novinář bude hostem on-line rozhovoru v pátek od 10 hodin.

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité.