BK Mladá Boleslav – Stadion Litoměřice 4:1

Repríza zápasu, kterým byla zahájena letošní prvoligová sezóna, byla oproti zářijovému duelu více v režii domácích, kteří si postupně díky Nouzovi, Pabiškovi a Výbornému vypracovali tříbrankový náskok. Litoměřice měly problémy dostávat se vůbec před Willa, ale dokázaly snížit. Svou nedisciplinovaností totiž domácí sami stavěli soupeře na koně velkým množstvím vyloučených, ale Severočeši nabídnuté příležitosti nevyužili. Boleslav si po vstřelení čtvrté branky ve třetí třetině stav už pohlídala a odolala i samostatnému nájezdu Veselého. Na straně Severočechů v mnoha případech vynikl skvělými zákroky brankář Petr Přikryl.
Další asistenci na gól Tomáše Nouzy si připsal v zápase Martin Koudelka. „On totiž ví, že jsem střevo, a že to nedám, takže vždycky jede za mnou, protože je mu jasné, že mu z toho něco kápne," komentoval Koudelka.

HC Slovan Ústečtí Lvi – HC Benátky nad Jizerou 0:1

K velkému překvapení došlo v sobotním podvečeru v ústecké Zlatopramen aréně. Benátecký tým totiž dokázal zaskočit třetí celek tabulky a ze lvího hájemství si odvezl všechny tři body za fotbalovou výhru 1:0. O jediný gól zápasu se postaral ve druhé třetině Josef Skořepa. Týmový výkon podpořený skvělým Stejskalem v brance pak vynesl mančaftu historicky první prvoligovou výhru na ústeckém ledě. Benátečtí tak prodloužili svou sérii výher na čtyři.

Luděk Škaloud (HC Benátky nad Jizerou): „Rozhodně se nejednalo o jednoduché utkání, vyhrát na jeden gól je těžké a nestává se to často. Celé mužstvo odehrálo velice povedený zápas, co se týká taktické hry, bez obětavosti a nasazení to nefunguje nikdy. Spolehlivým a velmi dobrým výkonem se prezentoval brankář Jiří Stejskal, pro kterého to byl šestý zápas v sezóně. Popasoval se s tím, zhostil se tohoto úkolu výborně a byl po celé utkání naší oporou. O jeho nástupu se rozhodlo v den zápasu ráno. Tomáš Vošvrda musí totiž jet v neděli jako jednička na Kladno, proti Ústeckým Lvům si nemohl dovolit nastoupit. Marek Pinc onemocněl právě dnes ráno. Další gólman Robin Blažíček je nemocný. Jiří Stejskal bude pravděpodobně za nás chytat i v pondělí." ⋌(jč, nej)