Osmatřicetiletý útočník patří na druhé místo klubové produktivity, když v 25 odehraných zápasech zaznamenal pět gólů a jedenáct asistencí, většinu z nich ale při přesilových hrách, které bruslařům v letošní sezoně nebývale vychází.

Vedení v extraligové tabulce posledních Středočechů čekalo přece jen víc. „Hlavně ve hře pět na pět nám vůbec nepomůže,“ uvedl na adresu Fina nový kouč Mladé Boleslavi Richard Král, který dal najevo nespokojenost také s výkony dalších cizinců ze severu. Švéd Joachim Rohdin a Fin Matti Järvinen ale na rozdíl od Aaltonena ve městě škodovek pokračují.

„Děkujeme Juhovi za veškerou jeho práci, kterou v našich barvách odvedl, a přejeme mnoho úspěchů na další cestě,“ řekl sportovní ředitel BK Mladá Boleslav Martin Ševc. „S Juhovým odchodem nám samozřejmě v sestavě vzniká určitý prostor, na jehož zaplnění momentálně pracujeme,“ nastínil náplň probíhající reprezentační přestávky.

Zpět do extraligového kolotoče naskočí Králův tým úterním důležitým zápasem ve Vítkovicích, které dělí dvě příčky a osm bodů.