Vzdělávací centrum v Mladé Boleslavi Na Karmeli znovu ožije hokejem. Stejně jako v posledních letech bude možné právě tam sledovat zápasy české reprezentace na mistrovství světa Bratislavě a navíc si poslechnout zajímavé hosty.

Už dnes při zápase Česká republika – Švédsko to budou český reprezentant v para hokeji Zdeněk Šafránek a stříbrný medailista ze zimních olympijských her, biatlonista Michal Krčmář. „Snažím se oslovit zajímavé sportovní osobnosti, které mají k hokeji blízko. I proto se vždy nejedná jen o klasické hokejisty,“ říká moderátor hokejových večerů Pavel Petr z Českého rozhlasu. A dodává: „Zdeněk Šafránek spolu s národním týmem vybojoval minulý týden čtvrté místo na mistrovství světa v para hokeji. A Michal Krčmář, to je výrazná osobnost českého biatlonu posledních let a hlavně, nebojí se stoupnout do hokejové branky.“

O den později, v sobotu, usednou do horkého křesla bratři Vrbatové – Radim jako sportovní ředitel a David z pozice bývalého hráče BK Mladá Boleslav. „V průběhu šampionátu se představí i další zajímavé osobnosti. Třeba bývalí boleslavští hráči v barvách Liberce Roman Will a Radan Lenc, biatlonový trenér Ondřej Rybář a brankář para hokejové reprezentace Michal Vápenka,“ dodal Pavel Petr. Ještě doplníme, že mezi hosty budou také další známé tváře z mladoboleslavského hokeje – Václav Pletka, Jan Růžička nebo Oscar Flynn. Program Na Karmeli začíná vždy čtvrt hodiny před začátkem zápasu českého národního týmu. Přestávky jsou vyhrazeny pro povídání s hosty. Tradičně se počítá také s tipovací soutěží.