Končí poslední minuta posledního barážového utkání v Ústí nad Labem. Začínají velkolepé oslavy triumfálního postupu boleslavských hokejistů mezi českou hokejovou elitu. Společně s oslavami postupu začíná také spousta práce na přípravě premiérového extraligového ročníku.

Uplynulo několik měsíců a Mladá Boleslav hlásí: „Vše připraveno.“ Dnes v 17 hodin vyjedou na led vítkovické ČEZ Arény borci s okřídleným šípem na prsou.

BK Mladá Boleslav vstupuje do své premiérové sezony s odhodláním. „Doufám, že jsme se naplno poučili z kolapsu našeho ústeckého předchůdce, a že se nám podaří extraligu udržet,“ říká před startem soutěže předseda představenstva klubu Jan Plachý.

Hlasy z vedení klubu se točí okolo jediného cíle a tím je udržení soutěže. Výrazně vyšší cíle však znějí přímo z kabiny. Kapitán týmu Richard Král prozradil na tiskové konferenci věnované startu soutěže smělý plán: „Chceme play off!“

Na nováčka nebojácná slova, ale Richard Král pokračuje: „Boleslav nebude typickým nováčkem. V kádru máme velké množství zkušených hráčů se spoustou odehraných extraligových soubojů, proto se nám kolena nerozklepou.“

Tato slova nemusí být úplně zcestná. Za Mladou Boleslaví stojí dobré výsledky v přípravě. V úvodním duelu sice podlehla 0:1 moskevskému Spartaku, ale pak následovala vítězná šňůra přáteláků a zápasů Tipsport Cupu. Kladno, Třebíč, Sparta, Ústí, Hradec Králové, Liberec, Pardubice, Chomutov – ti všichni se museli sklonit před uměním boleslavských hokejistů. Trenér Jiří Šejba však varovně říkal: „Výsledky v přípravě nepřeceňujme. Je to pořád jenom příprava. Závěrečné zápasy už Boleslavi tolik nevyšly. Přišly prohry v Plzni, v semifinále Tipsport Cupu s Brnem a také v generálce s Českými Budějovicemi.

Předseda představenstva Jan Plachý se na extraligu těší. „ Na stadionu jsme udělali hodně práce – máme nové osvětlení, videorozhodčí a další věci. Chceme také rozšířit kapacitu stadionu o pět set míst. To by se mělo stihnout v některé z reprezentačních přestávek,“ řekl.

Sportovní ředitel klubu Jaromír Šindel přiblížil složení kádru: „My jsme kádr hodně obměnili. V současné době máme 35 hráčů. Někteří začnou sezonu na hostování ve spřáteleném Vrchlabí.“

Na marodce je v tuto chvíli Richard Král, který již doléčuje své zranění, a také Robert Schnabel, jenž se bude rozehrávat ve Vrchlabí.
Změnou je pro boleslavské příznivce také název stadionu. Po ukončení smlouvy s pivovarem Zlatopramen byl uzavřen kontrakt s novým partnerem – firmou Metrostav. Na extraligu se tedy v Mladé Boleslavi bude chodit do Metrostav Arény.

Asistent trenéra Leo Gudas si pochvaloval podmínky k přípravě v Mladé Boleslavi.

Stejně hovořila i nová posila v boleslavském dresu, útočník Jan Benda: „V Mladé Boleslavi jsou perfektní podmínky pro extraligu.“

Rozpočet na premiérovou sezonu se bude podle Jana Plachého pohybovat okolo 85 milionů korun.