Mladá Boleslav má za sebou stejně jako většina extraligových celků 13 odehraných zápasů a na svém kontě má jen 11 bodů a dvoubodové manko na předposlední Vítkovice. Bruslaři dosud vyhráli třikrát v základní hrací době, jednou na samostatné nájezdy a ve zbylých devíti případech padli po šedesáti minutách.

Na přelomu září a října prohráli mladoboleslavští hokejisté hned šestkrát v řadě a černou sérii prolomili až vítězstvím na ledě Olomouce. Naposledy ale zase nestačili na pražskou Spartu. Neuspokojivé výsledky vedly ke změnám v týmu.

Ze třetí nejvyšší švédské soutěže přišel útočník Joachim Rohdin a dosavadní kapitán Jan Stránský se dobrovolně vzdal céčka na dresu. Novým lídrem mužstva se stal slovenský obránce Adam Jánošík.

Mladá Boleslav se přitom v této sezoně může opřít o nejlepší přesilovku v soutěži! Bruslaři vstřelili už 17 gólů v početních výhodách a můžou se chlubit snovou úspěšností 33,33 %. Vděčit za to můžou hlavně svému nejproduktivnějšímu hráči Róbertu Lantošimu (6+6), který už v přesilovkách zapsal osm kanadských bodů, a dále pak také Filipu Pyrochtovi (3+5), Mattimu Järvinenovi (4+3), Zachu Osburnovi (2+5), Juhamattimu Aaltonenovi (4+7) a Ondřeji Romanovi (0+7).

Větší příspěvek by ale trenér Jiří Kalous potřeboval od hráčů při hře pěti proti pěti. Při ní vstřelil tři góly Lantoši a dva Tim Söderlund, který už ovšem odešel do Plzně. Další sedmička hráčů se pak trefila při vyrovnaném počtu hráčů na ledě jen jedenkrát.

Ve třináctém extraligovém kole Sparta na domácím ledě porazila Mladou Boleslav.
Uspěl favorit. Sparta si na domácím ledě poradila s Boleslaví

Co se týče bodování, zůstávají zatím za očekáváním Tomáš Fořt (3+0), Pavol Skalický (0+3) nebo Tomáš Šmerha (1+1). Z pravidelně hrajících jsou dál bez bodu útočníci David Dvořáček a Jan Stránský a obránce Adam Jánošík.

Špatné výsledky a vynikající přesilovky se pak logicky promítají i do statistiky plus/mínus. Na nule jsou jen Joachim Rohdin, Vojtěch Hradec a Matěj Gardoň, kteří však odehráli pouze dva, respektive tři zápasy. Vůbec nejhorší v tomto ohledu je Martin Pláněk, který má u svého jména hodnotu -11.

Mladoboleslavští se přitom vzadu můžou opřít o kvalitní brankářské duo, které ale zatím stoprocentně nepotvrzuje svoje kvality. Filip Novotný (90,36 %) zasáhl do osmi zápasů, Jan Růžička (90,00 %) pak naskočil do pěti. Oba ale v průměru inkasují téměř tři góly za šedesát odchytaných minut.

Jiří Ticháček v dresu Kladna
Extraliga má za sebou první čtvrtinu: Kdo táhl Rytíře v úvodu sezony?

Úkoly pro nadcházející zápasy tedy znějí v Mladé Boleslavi jasně. Fantastickou přesilovku podpořit dalšími góly při vyrovnaném počtu hráčů na ledě a odlepit se od posledního místa. Do karet hraje bruslařům následující los, podle nějž odehrají tři domácí zápasy v řadě.

Už v pátek od 17:30 vyzve Mladá Boleslav v derby Liberec, v neděli pak odehraje klíčový zápas s předposledními Vítkovicemi. Trojici domácích bitev završí úterní souboj s Hradcem Králové.